Meble dla dzieci - zdrowy sen malucha

Dzieci to radość, ale i ogromna odpowiedzialność. Rolą rodziców jest zapewnienie im bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków do nauki, zabawy i wypoczynku. Czym kierować się przy wyborze mebli do pokoju malucha, by zapewnić mu zdrowy i spokojny sen?

Prawidłowy rozwój dziecka uzależniony jest od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiednio urządzona sypialnia, której prawidłowa aranżacja pozwoli na zaspokojenie często nieuświadomionych jeszcze potrzeb malucha. Aby jednak dobrze sprostać temu zadaniu, warto wcześniej zapoznać się z podstawowymi zasadami wyboru mebli dziecięcych, z oczywistych względów zupełnie innych niż te przeznaczone dla dorosłych. Wychodząc z tego założenia, producenci marki Beds przygotowali kolekcję mebli Perfect dostosowaną zarówno do potrzeb dzieci, jak i młodzieży.

Na dobry początek

Pierwsze lata życia to okres szczególnie szybkich zmian, jakim podlega organizm oraz psychika małego człowieka. Niemowlak większość dnia spędza w łóżeczku, dlatego to właśnie jego zakupowi świeżo upieczeni rodzice powinni poświęcić najwięcej uwagi. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo, upewniejąc się, czy wybrany model posiada odpowiedni atest oraz spełnia normy europejskie. Mebel nie powinien posiadać ostrych kantów ani nieosłoniętych elementów dodatkowych, które po wyjęciu bądź urwaniu mogłyby spowodować zadławienie się. Liczy się także solidna i stabilna konstrukcja niwelująca trzeszczenie oraz chwiejność, a także wytrzymałe dno uniemożliwiające zarwanie. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w komplet wzbogacony o przewijak, który ułatwi pielęgnację pociechy.

Rośniemy!

Wymiana łóżeczka zabezpieczonego szczebelkami na zwykłe łóżko to kwestia indywidualna, zwykle jednak decydujemy się na nią kiedy dziecko osiąga wiek 2-4 lat. Dziecięce model z kolekcji Beds można wówczas z łatwością przerobić na tzw. łóżeczko Junior poprzez złożenie dna z dodatkowymi szczytami znajdującymi się w zestawie. Zakup nowego mebla staje sie konieczny dopiero w wieku wczesnoszkolnym. Nowym potrzebom sprostają łóżka młodzieżowe Youth, długie na dwa metry i dostępne w trzech szerokościach - 80, 90 oraz 100 centymetrów. Możemy wsunąć pod nie funkcjonalną szufladę, dzięki czemu zaoszczędzimy przestrzeń i zyskamy miejsce do przechowywania pościeli. W utrzymaniu porządku pomoże także przestronna szafa bądź komoda, natomiast lampkę do czytania przed snem najlepiej postawić na niewielkiej szafce nocnej, na której zmieszczą się różne przedmioty codziennego użytku.

Ładne i bezpieczne, czyli jakie?

Meble dziecięce powinna cechować nie tylko funkcjonalność, ale też bezpretensjonalność formy i stonowana kolorystyka. Wbrew pozorom, fantazyjny design i wyraziste barwy nie są wskazane, nawet w przypadku najmłodszych domowników. Krzykliwe wzory szybko się znudzą, co więcej - prawdopodobnie zaczną również drażnić i utrudniać koncentrację. Wyobraźnia maluchów na kilkanaście minut przed snem z całą pewnością nie potrzebuje dodatkowych bodźców zewnętrznych, znacznie bardziej wskazane jest wyciszenie, które osiągniemy poprzez zastosowanie pastelowych kolorów oraz tradycyjnych kształtów.

Najczęściej wykorzystywanym przy produkcji mebli dziecięcych tworzywem jest drewno - estetyczne i przyjemne w dotyku, a przy tym zapewniające zdrowy sen. Wszystkie meble w asortymencie sklepu Beds.pl wykonane są z naturalnego drewna bukowego i wykończone olejem naturalnym, nie zawierającym szkodliwych dla zdrowia pierwiastków chemicznych. Ich niewąpliwą zaletą jest staranne oszlifowanie eliminujące ryzyko skaleczenia się wystającą drzazgą. Rodziców poszukujących estetycznych, funkcjonalnych oraz bezpiecznych mebli dziecięcych ucieszy więc informacja, że kolekcja Perfect pojawi się w sprzedaży przed końcem 2011 roku.

Więcej o: