Rynek: i grzeje, i chłodzi

Klimakonwektor Vido jest innowacyjnym produktem marki Purmo - błyskawicznie ogrzeje dom w zimne dni oraz ochłodzi go w czasie upałów. To nowatorskie i efektywne energetycznie urządzenie zapewnia utrzymanie optymalnej temperatury w wnętrzu niezależnie od pory roku.

Na pierwszy rzut oka to tradycyjny grzejnik, jednak po ustawieniu temperatury na łatwym w obsłudze panelu sterowania klimakonwektor nawiewa do pomieszczeń orzeźwiające powietrze. Zgrabna linia grzejnika skrywa wymiennik ciepła o wysokiej wydajności: maksymalna moc 9266 W przy ogrzewaniu i 4147 W przy chłodzeniu. W miesiącach zimowych gorąca woda przepływa przez wymiennik, oddając ciepło, latem zaś, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, to samo urządzenie zapewnia chłodzenie pomieszczeń. Wymiennik ciepła jest napełniany wodą lodową pochodzącą z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym lub z wytwornicy wody lodowej.

Klimakonwektor Vido może być instalowany nie tylko w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania oraz w instalacjach chłodniczych. Urządzenie można skonfigurować tak, aby działało samodzielnie, a także dopasować je do centralnych systemów sterowania BMS, działających w wielu budynkach biurowych. Możliwa jest także ręczna regulacja prędkości obrotów wentylatorów umieszczonych w urządzeniu. Klimakonwektor Vido jest przystosowany do pracy w instalacjach dwururowych.

Vido pozwala na osiągnięcie we wnętrzu pożądanej temperatury szybko i bardzo precyzyjnie. W każdej chwili możemy włączyć klimatyzację, gdy panuje upał, lub szybko się ogrzać, kiedy jest zimno. Czytelny i łatwy w obsłudze panel sterowania umożliwia wybranie żądanej temperatury pomieszczenia. Urządzenie można też zaprogramować tak, by np. ogrzewane uruchamiane było tylko wieczorem. Inteligentny elektroniczny system regulacji klimakonwektorów Vido zapewnia dostępność szeregu łatwych do ustawienia opcji regulacji parametrów pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia.

Klimakonwektor Vido zapewnia optymalną temperaturę we wnętrzu przy niskich kosztach eksploatacji. Sprzyja temu niska pojemność wodna rzędu 5 do 10 proc. tradycyjnego grzejnika o równoważnej mocy. Są bardziej efektywne i zużywają mniej energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami grzewczymi. U źródeł koncepcji Purmo "clever" leży inteligentne myślenie: możliwość indywidualnego programowania każdego klimakonwektora Vido programowanie w trybie dziennym i tygodniowym (24/7), z godzinną dokładnością podświetlany ekran LCD, z możliwością wprowadzenia blokady bezpieczeństwa automatyczne i ręczne opcje regulacji prędkości wentylatorów opcja podłączenia do centralnego systemu sterowania budynku (BMS) funkcja nocnego osłabienia ogrzewania możliwość zachowania w pamięci programu użytkownika przez 12 godzin w razie awarii zasilania.

Vido cechuje się doskonałą wydajnością (nawet przy niższych parametrach instalacji ogrzewania) i świetnie nadaje się do zastosowań zarówno z tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źródłami ciepła. Wymiennik ciepła klimakonwektora Vido jest napełniany wodą lodową, która może napływać z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym lub z wytwornicy wody lodowej. Zainstalowany w grzejniku filtr można łatwo wyczyścić, a nawet uprać. Do klimakonwektora Vido producent oferuje szereg pomocnych i przydatnych akcesoriów, m.in. zawory regulacyjne i pompkę do skroplin. Producent zapewnia dwa lata gwarancji na urządzenie.

Charakterystyka: Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar. Maksymalna temperatura: 110 st. C. Wysokość: 595 mm. Głębokość: 153 mm. Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm. Moc cieplna 75/65/20 st C: od 1824 do 9266 W. Moc cieplna 43/35/20 st C: od 704 do 3363 W. Moc chłodnicza 7/12/27 st C: od 707 do 4147 W. Gwarancja: 2 lata. Cena: od 1620 do 2850 PLN netto.

Więcej o: