Sprzęt AGD: nowości Electroluksa

Nowa linia urządzeń Electrolux Inspiration to eleganckie, minimalistyczne wzornictwo z dopracowanymi detalami, intuicyjna obsługa, ale przede wszystkim różnorodne funkcje, umożliwiające osiąganie profesjonalnych rezultatów we własnym domu. Electrolux, który jest jedyną firmą w Europie oferującą pełną gamę sprzętów zarówno profesjonalnych jak i domowych, wykorzystał doświadczenia zdobyte we współpracy z profesjonalistami do stworzenia linii Inspiration.

Eleganckie wzornictwo

Podczas projektowania linii Inspiration zwrócono szczególną uwagę na wygląd zewnętrzny urządzeń. Wyróżnia je czystość formy, inspirowana skandynawskim wzornictwem oraz wysokiej jakości wykończenie - począwszy od doskonale gładkich powierzchni płyt indukcyjnych, po nawiązujące do pór roku kolory chłodziarko-zamrażarek. Zastosowano w nich najlepsze materiały: szkło, stal nierdzewną oraz anodowane aluminium.

Intuicyjne panele sterowania

Panele sterowania w nowej linii Inspiration obsługuje się intuicyjnie. Na każdym panelu jest taka sama grafika z uproszczonymi ikonami oraz biały lub żółty wyświetlacz LED za czarnym szkłem. Wyższe modele mają białe wyświetlacze LED z białym szkłem. Projektanci gruntownie przemyśleli również sposób obsługi urządzeń i znacznie go uprościli. Panel obsługi, taki sam we wszystkich kategoriach produktowych, zapewnia łatwiejszy i szybszy dostęp do najważniejszych funkcji. Wystarczy nauczyć się jego działania na jednym urządzeniu, aby intuicyjnie radzić sobie ze wszystkimi innymi, zgodnie z filozofią "naucz się raz i używaj wszędzie".

Cechy i funkcje urządzeń domowych zaczerpnięte z urządzeń profesjonalnych:

W piekarniku CombiSteam Deluxe wykorzystano połączenie pary z gorącym powietrzem. Najnowszy model piekarnika ma pojemność 74 litry i 9 poziomów pieczenia, co umożliwia przyrządzanie kilku potraw w tym samym czasie. W przedniej części obudowy znajduje się gniazdo termosondy, z której profesjonaliści korzystają bardzo często.

Piekarnik Inspiro został zaprojektowany zgodnie z wiedzą uzyskaną od profesjonalistów. Sam określa wagę produktu i odpowiednio dobiera parametry pieczenia, umożliwiając tym samym osiąganie wyjątkowych rezultatów.

Szeroka gama piekarników wyposażona jest w rozwiązania przetestowane przez profesjonalistów: termosondę, dzięki której pieczenie mięs staje się niezwykle łatwe i efektywne oraz systemy wspomagania czyszczenia.

Płyta indukcyjna InfinitePro ma łączone pola grzejne i strefy stałych temperatur, aby umożliwić gotowanie kilku potraw w tym samym czasie, jak to się dzieje w profesjonalnych kuchniach.

Płyta indukcyjna InfinitePure ma dotykowe, podświetlane, okrągłe sterowniki suwakowe "Slider", które profesjonalistom ułatwiają precyzyjną kontrolę poziomu ciepła.

GemLine to seria płyt typu Domino, która składa się z kilku różnych modułów i pozwala na komponowanie zestawów zależnie od potrzeb.

W niektórych płytach gazowych płomień skierowany jest pionowo, co ogranicza straty energii i zapewnia bardziej efektywne grzanie.

Zmywarki RealLife zaprojektowano zgodnie z filozofią profesjonalistów "załaduj wszystko na raz". W świecie profesjonalnych kuchni, wszystko dzieje się bardzo szybko. Nie ma czasu na staranne i dokładne układanie naczyń w zmywarce, aby się zmieściły i zostały właściwie wymyte. Zmywarki RealLife wyposażono również w system automatycznego doboru poziomu zużycia wody i energii.

Szefowie kuchni zawsze wykorzystują najświeższe składniki. W nowych chłodziarko-zamrażarkach produkty dłużej pozostają świeże. Zastosowana w nich technologia TwinTech Frost Free, to oddzielnie chłodzenie komór chłodziarki i zamrażarki. Dzięki temu w chłodziarce jest zachowany odpowiedni poziom wilgotności, a zamrażarce nie powstaje szron. System MultiFlow utrzymuje w chłodziarce równomierną temperaturę i wilgotność.

Okapy, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, niektóre pralki i suszarki są wyposażane w cichy, efektywny, bezszczotkowy silnik elektryczny.

Wybrane modele pralek i suszarek wykorzystują parę, która usuwa zagniecenia i odświeża ubrania. Niektóre modele mają również certyfikat Woolmark Gold, co oznacza, że nawet najdelikatniejszych ubrań nie trzeba oddawać do profesjonalnej pralni.

Więcej o: