Więcej niż fotel

Siedzisko mPosition pozwala nie tylko wygodniej poczuć się w miejscu pracy, ale i zaoszczędzić sporo miejsca w domu czy biurze. mPosition to więcej niż fotel. To kompletne stanowisko do pracy z komputerem i multimediami.

Choroba XXI wieku

Praca przy biurku może być bardzo uciążliwa, zwłaszcza jeśli spędzamy tam zbyt wiele czasu. Czterdzieści godzin pracy tygodniowo plus nadgodziny, a także czas spędzony przed biurkiem w domu - nie może zostać obojętne dla zdrowia. Większość z nas przyjmuje nieprawidłową pozycję lub ma niedostosowane do swoich potrzeb miejsce pracy. Na tak zwaną "chorobę biurową" cierpi coraz więcej pracowników. Jej objawami są między innymi bóle głowy, pleców, żylaki kończyn dolnych, cieśń nadgarstka oraz zapalenie spojówek.

Panaceum na chorobę biurową

Może nim być ergonomiczne stanowisko pracy. Stworzenie takiego miejsca nie jest jednak proste, musi ono spełniać szereg warunków. Przede wszystkim przestrzeń pracy powinna być idealnie dostosowana do osoby, która w nim przebywa, a więc odpowiednio dopasowane biurko do fotela, a fotel do wzrostu i cech antropologicznych pracownika. Stanowisko pracy powinno być "skrojone na miarę". Dla ludzi, którzy sami decydują o swoim miejscu pracy, powstał fotel mPosition.

Najodpowiedniejszą z punktu widzenia biomechaniki ludzkiego ciała pozycją do wielogodzinnej pracy z komputerem jest pozycja siedząco-leżąca, z tułowiem odchylonym do tyłu i kończynami dolnymi wyciągniętymi do przodu oraz lekko zgiętymi w kolanach. Dzięki relaksacji układu mięśniowego pozycja taka sprzyja długotrwałej pracy i koncentracji uwagi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i możliwości regulacji parametrów relaksacyjnych (ruchomy podnóżek, regulacja podłokietników, mobilny stolik etc.), mPosition zapewnia komfort w optymalnej dla ciała pozycji siedząco-leżącej. Okazuje się, że praca z komputerem staje się dużo mniej męcząca, gdy możliwa jest regulacja poszczególnych elementów stanowiska pracy. Szczególny nacisk położono na elastyczność w dopasowywaniu fotela do indywidualnych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Oprócz płynnej regulacji poziomu i kąta nachylenia siedziska i oparcia, mPosition ma pełną regulację blatu pod laptopa, a także podparcia lędźwiowego i zagłówka. Całość oparcia pleców i zagłówka wykonana jest z elastycznej siatki. Dopełnieniem całości jest wysuwany podnóżek.

mPosition jest dostępne w sprzedaży internetowej. Moduł sprzedażowy serwisu www.mposition.plzawiera konfigurator produktu, który umożliwia wybór wariantu, dodatków, a nawet samodzielne określenie kolorystyki produktu tworzonego według indywidualnego zamówienia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA