Prawdopodobnie największy telewizor na świecie

To 84-calowy telewizor Ultra Definition (UD) z technologią 3D, który właśnie wprowadza na polski rynek LG Electronics.

Telewizor LG UD 3D można już kupić w sieciach Saturn i Media Markt za niebagatelną cenę 80 tysięcy złotych. Zobaczmy za co tyle zapłacimy.

Obraz

Rozdzielczość 8 mln pikseli (3840 x 2160) jest cztery razy większa w porównaniu z panelami Full HD. Dodatkowa funkcja Resolution Upscaler Plus umożliwia wierne odtwarzanie obrazów ze źródeł zewnętrznych, takich jak dyski twarde i urządzenia mobilne, bez ryzyka pogorszenia jakości obrazu przy oglądaniu plików na tak dużym ekranie. Pomimo wielkości ekranu, równoważnej czterem telewizorom 42-calowym, obraz jest wyświetlany z najdrobniejszymi szczegółami.

Dźwięk

Telewizor LG UD 3D jest wyposażony w system dźwiękowy 2.2 (składający się z dwóch głośników 10W i dwóch wooferów 15W), który wprowadza do pokoju prawdziwy nastrój panujący na ekranie. Woofery wzmacniają system dźwiękowy, który zapewnia bogate wrażenia idealnie dopełniające wspaniały obraz na wielkim ekranie.

Funkcje

1. Cinema 3D - zapewnia wrażenie uczestniczenia w akcji. Użytkownicy, mając do dyspozycji funkcję 3D Depth Control, mogą regulować wirtualną odległość między obiektami na ekranie, dzięki czemu obraz 3D może być jeszcze bardziej wciągający. Funkcja 3D Sound Zooming analizuje tę odległość i dostosowuje dźwięk do położenia i poruszania się postaci i obiektów.

2. Smart TV - oferuje około 1400 aplikacji, w tym usługę 3D World - miedzy innymi wiele doskonałych filmów i gier w trójwymiarze. Zasoby te można jeszcze bardziej rozszerzyć za pomocą funkcji Smart Share Plus, która pozwala korzystać z treści zapisanych na urządzeniach zewnętrznych, takich jak laptopy, telefony komórkowe, tablety i pamięci flash.

3. Konwersja materiałów 2D na 3D umożliwia nieograniczone poszerzanie dostępnego zbioru materiałów 3D.

4. Dual Play wprowadza wspólną rozrywkę przy trójwymiarowych grach na zupełnie nowy poziom - dzięki specjalnym okularom umożliwia dwóm graczom siedzącym obok siebie widzenie zupełnie różnych obrazów. Ekran nie jest dzielony pionowo lub poziomo na pół, lecz każdy z graczy ma do dyspozycji pełne 84 cale.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.