Przestrzeń dobrze zagospodarowana

Nowoczesne rozwiązania stosowane w szafkach kuchennych umożliwiają maksymalne wykorzystanie ich wnętrza i zachowanie idealnego porządku wśród przechowywanych rzeczy. Co nie mniej ważne, zapewniają również wygodne oraz bezpieczne wykonywanie wszelkich prac.

Szafki cargo

Idealne rozwiązanie szczególnie do małych kuchni; szafki te warto też montować w wąskich i głębokich szafkach. Pozwalają na wykorzystanie nietypowego skrawka przestrzeni, ułatwiają również dostęp do znajdujących się wewnątrz produktów, nawet tych ułożonych w głębi. Kosze, dzięki specjalnym haczykom, można zawieszać na dowolnej wysokości.

Cargo do szafki z drzwiami na zawiasach składa się z ramy wewnętrznej z zawieszanymi koszami i stelaża na drzwi. Rama wewnętrzna, montowana do dołu i boku szafki, wysuwa się, gdy otwieramy drzwi.

Cargo wysokie - jego wysokość można dopasować do pozostałych mebli w zabudowie (np. do górnej krawędzi szafek wiszących). Zazwyczaj jest wyposażone w chromowane kosze, które wytrzymują obciążenie nawet do 120 kg.

Cargo obrotowe - po maksymalnym wysunięciu szafki na zewnątrz specjalna prowadnica pozwala na obrócenie stelaża z półkami w prawo lub w lewo o 90 stopni. Dzięki temu mamy bardzo łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów.

Cargo niskie ma szerokość 15-40 cm, montuje się je pod blatem w szafkach stojących. Zwykle jest wyposażone w kosze, które w szerszych szafkach (30 lub 40 cm) można zastąpić np. półkami na wino, a w węższych - wieszakami na ścierki albo uchwytami do stolnicy.

Szuflady

Mają różną szerokość i wysokość, są wyposażone we własne fronty lub montuje się je wewnątrz szafek zamykanych uchylnymi drzwiczkami. Podobnie jak szafki cargo zapewniają wygodny dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy. Można w nich trzymać praktycznie wszystko: sztućce, garnki, talerze, produkty żywnościowe, a nawet drobny sprzęt AGD. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są tzw. systemy wewnętrznej organizacji, czyli różnego rodzaju wkłady, przegródki, pojemniki.

Systemy narożne

Szafki narożne są dosyć pojemne, ale dostęp do przechowywanych w nich rzeczy jest utrudniony. Dlatego montuje się w nich specjalne mechanizmy, dzięki którym półki wysuwają się na zewnątrz lub obracają w szafce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.