Centralne odkurzacze: technologia, która wciąga

Odkurzanie nie musi być uciążliwe. Unoszący się kurz, ciężki sprzęt, hałas - wszystko to można wyeliminować, instalując system centralnego odkurzania. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i w dużych domach jednorodzinnych.

Co to jest centralny odkurzacz?

To system rur PCV łączący jednostkę centralną z rozmieszczonymi w różnych częściach domu gniazdami ssącymi. Do gniazda wystarczy podłączyć lekki wąż, a następnie odkurzyć pomieszczenie. Nieczystości odprowadzane są do pojemnika w jednostce centralnej, a wstępnie oczyszczone powietrze trafia na zewnątrz budynku. Jednostka centralna zazwyczaj umieszczona jest w piwnicy, kotłowni lub garażu. Można zainstalować ją także na balkonie lub w łazience w mieszkaniu. W przypadku drugiego wariantu zanieczyszczenia zostaną odprowadzone do przewodów wentylacyjnych.

Cały system instalacyjny ukryty jest w ścianach budynku. To właśnie tam znajdują się wszystkie rury i kształtki, którymi kurz odprowadzany jest do jednostki centralnej. Odkurzacz centralny można zamontować w każdym momencie, choć najlepiej podczas budowy domu lub remontu.

Zalety

* Odkurzanie przy pomocy systemu Vacu USM zapobiega unoszeniu się pyłów, dzięki temu jest przyjazne dla alergików. Tworzywo, z którego wykonane są rury i kształtki systemu, posiada właściwości antystatyczne, które zapobiegają przyleganiu drobinek kurzu do elementów instalacyjnych, co korzystnie wpływa na jakość powietrza w mieszkaniu.

* Polecane osobom, które nie powinny się schylać ani dźwigać ciężarów. Zamiast ciężkiego sprzętu, który trzeba przenosić z miejsca na miejsce, otrzymują lekki wąż. Można go podpinać do gniazd ssących znajdujących się w różnych pomieszczeniach. Długość węża oraz ilość gniazd dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb użytkowników. Uzależnione są one najczęściej od wielkości budynku, ilości kondygnacji i rozkładu pomieszczeń.

* Redukcja hałasu - odkurzając można słuchać ulubionej muzyki.

* Bezpieczeństwo - znajdujące się tuż za otworem gniazda ssącego kolanko skutecznie blokuje możliwość dostania się do przewodów odprowadzających nieczystości przypadkowych, większych przedmiotów, np. długopisów.

Ile to kosztuje?

Cena za przykładowy system dostosowany do domu o powierzchni do 200 m2: 2500 zł brutto.

Więcej informacji: www.ustm.pl

Więcej o: