Wizja Wypoczynku 2013 to konkurs na najlepszy projekt aranżacji wnętrza sypialni ze specjalnym zwróceniem uwagi na Pożądany Obiekt uzupełniający kolekcję Kler.
Jury konkursowe w składzie: Arch. Ewa Kuryłowicz - SARP, Piotr Kler - Kler S.A., Arch. Romuald Loegler - Architektura & Biznes, Arch. Witold Szymanik - WSC Graphisoft Center Poland, Magdalena Kiełkiewicz przy ocenie prac konkursowych kierowało się następującymi kryteriami: estetyką, funkcjonalnością i innowacyjnością zaprojektowanego sprzętu, trafnością doboru zaprojektowanego sprzętu do pozostałych elementów wyposażenia z oferty sypialni Kler.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 29 listopada 2013 r. podczas uroczystej Gali połączonej z wystawą prac konkursowych w pawilonie wystawowym SARP w Warszawie przy ul. Foksal 2.
Pierwszą nagrodę w wysokości 10 000 złotych, oprogramowanie ArchiCAD SE2013 oraz rower Strida otrzymał zespół: Szymon Nowakowski, Dorota Piechocińska.
Uzasadnienie werdyktu: "Aranżacja wnętrza została oparta o podkreślenie dialogu organizujących go sprzętów - funkcjonującego już łóżka Kler Calisto i mebla, wywodzącego się z logiki i stylistyki Kler Calisto i budującego kolekcję podwójnego szezlongu, nazwanego słusznie Romansierą. Introwertyczność pomieszczenia - jak się wydaje celowo pozbawionego okien została zaproponowana dla podkreślenia intymności nastrojów stworzonego przez Romansierę, czemu służą portrety na ścianie i punktowe oświetlenie ze stojących lamp. Mebel stwarza okazję do bycia razem blisko, jednocześnie zapewniając niezależność potrzebną do czytania, pracy z laptopem, rozmowy. Czytelna grafika pozwala na zrozumienie modularności i wielofunkcyjności mebla, załączone dodatkowo diagramy wyjaśniają jego genezę i inspirację. Koncepcja ta jest dostosowana do charakterystyki współczesnego życia, w którym trzeba szukać takich form wypoczynku, jakie prowokują wspólne przebywanie dając jednocześnie możliwość indywidualnej realizacji."
Drugą nagrodę - 3 000 zł oraz oprogramowanie Artlantis Studio otrzymał zespół: Jan Elert i Agnieszka Skrzyńska-Elert za pracę sygnowaną godłem J23A05.
Uzasadnienie werdyktu Jury: "Autorzy projektu precyzyjnie odpowiedzieli na postawione w tytule konkursu zadanie przedstawiając jako produkt meblarski - fotel bujany, który niewątpliwie może być Pożądanym Obiektem w sypialni.
Mebel ściśle związany jest z funkcją wypoczynku i kojarzy się ze zwalnianiem tempa życia i leniwym relaksem. Nieco zapomniany współcześnie, jak rekwizyt z minionej epoki współżyjący z książką, dzierganiem na drutach, kotem czy ciepłymi kapciami - rzeczami rzadkimi acz godnymi polecenia w naszych zabieganych czasach. Fotel nawiązuje pod względem wzorniczym do nowoczesnej linii Kler Calisto i jest jej trafnym uzupełnieniem. Staranne opracowanie detalu ukazuje znajomość technologii mebla i nie sprawiałoby większych problemów wdrożenie modelu do produkcji, jednak projektanci nie dostrzegli, że w kolekcji Calisto firma Kler nie poleca skór ekologicznych, jak sugeruje projekt.
Aranżacja wnętrza sypialni przepojona światłem i ciepłem dobrze buduje nastrój wypoczynku, zgrzytem może być jedynie odgłos stalowych płóz bujanych na betonowej podłodze."
Trzecią nagrodę - 2 000 zł oraz oprogramowanie Artlantis Render otrzymał zespół Mikołaj Kwaśnicki, Kuba Wiśniewski za pracę tak komentowaną przez Jury: "Łóżko jest jak najbardziej "pożądanym obiektem" szczególnie w sypialni, co jest bezpośrednią odpowiedzią na temat naszego konkursu. Nagrodziliśmy ten projekt bo widać w nim kompletny proces projektowy, poprzedzony szkicami i zwieńczony propozycją w pełni funkcjonalnego produktu. Zaproponowany mebel jest opracowany w inteligentny sposób, jest ergonomiczny, ma przemyślane detale, jest trafiony funkcjonalnie, zawiera koncepcję personalizacji na potrzeby klienta. Jest estetyczny i odpowiada na aktualne trendy w meblarstwie. Zdecydowanie jest to praca, która może być podwaliną do procesu wdrożeniowego. Dyskusyjna może być estetyka i funkcjonalność otoczenia tego produktu, które również były poddawane ocenie w tym konkursie, ale traktujemy to jedynie jako tło do dobrze zaprojektowanej rzeczy."
Ponadto przyznano trzy równorzędne wyróżnienia.