Polskie projekty w kolekcji IKEA PS 2014

W sklepach IKEA w Polsce dostępna jest już najnowsza kolekcja IKEA PS pod hasłem ?W ruchu?. W jej tworzeniu po raz pierwszy uczestniczyli polscy projektanci: Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz i Tomek Rygalik.

Kolekcję IKEA PS 2014 tworzy ponad 50 produktów, które powstały w wyniku wspólnej pracy 15 młodych, dynamicznych projektantów z całego świata. To również oni wybrali temat przewodni kolekcji - została ona zaprojektowana z myślą o zmiennych potrzebach młodych duchem entuzjastów wielkomiejskiego życia. Lekkie, mobilne i funkcjonalne meble świetnie sprawdzą się przy częstych przeprowadzkach i na niewielkich powierzchniach, umożliwiając sprytne wykorzystanie każdego kąta. Przykładem są być stolik zintegrowany z lampą zaprojektowany przez Tomka Rygalika oraz sekretarzyk autorstwa Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza.

Kolekcja IKEA PS 2014 idealnie wpisuje się we współczesny, wielkomiejski styl życia, pozostając przy tym w zgodzie z obecnymi światowymi trendami. Zgodnie z filozofią IKEA i jej koncepcją "demokratycznego wzornictwa", produkty są ciekawie zaprojektowane, wykonane z dbałością o środowisko naturalne (wykorzystano w nich np. energooszczędne oświetlenie LED czy bambus ze zrównoważonych upraw), funkcjonalne i dobre jakościowo. A wszystko to w przystępnych cenach, aby każdy mógł sobie pozwolić na unikalny design w swoim domu i mieszkać niekonwencjonalnie.

Nazwa kolekcji IKEA PS (czyli post scriptum) oznacza dopisek. IKEA postanowiła właśnie w ten sposób nazwać swoje wyjątkowe designerskie kolekcje, ponieważ stanowią one swego rodzaju "dopisek" projektantów do regularnego asortymentu IKEA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.