Meble: rodzina Prop z Pagedu

Krzesło Prop autorstwa Nikodema Szpunara stało się początkiem całej kolekcji. W skład rodziny mebli wchodzi teraz kilka siedzisk, a niedługo dołączą do nich stoły, które Paged zaprezentuje na kwietniowych targach Salone Internazionale del Mobile 2015 w Mediolanie.

Opracowanie i wdrożenie krzesła Prop trwało około 31 miesięcy. Oryginalny projekt Nikodem Szpunar opracował jeszcze podczas studiów w Pracowni Projektowania Produktów prowadzonej przez Tomka Rygalika na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Prototyp krzesła powstał w stolarni Centrum Nauki Kopernik. Ostateczna wersja mebla zaprezentowana została przez Paged na targach Salone Internazionale del Mobile 2013. Znakomite przyjęcie modelu i zainteresowanie kontrahentów sprawiły, że rok później w Mediolanie pokazana została cała rodzina siedzisk.

- Krzesło jest dobrze odbierane przez różne pokolenia. Młodzi lubią oszczędne wzornictwo, a ich rodzice doceniają widoczny w projekcie duch vintage. Uniwersalną forma krzesła osiągnięta została dzięki redukcji kolejnych elementów - mówi o projekcie Szpunar.

W skład kolekcji wchodzi fotel z podłokietnikami i tapicerką, fotel bez podłokietników z tapicerką, obie wersje bez tapicerki, barowy stołek z oparciem i bez niego oraz krzesło. Konstrukcję tapicerowanych mebli tworzą toczone z drewna bukowego nogi oraz sklejkowe siedzisko i oparcie.

Więcej o: