Komody na każdą kieszeń

Atutem komody jest nie tylko uroda - można zaryzykować stwierdzenie, że to jeden z najwygodniejszych mebli. Dlatego warto mieć ją w domu. W salonie, sypialni, przedpokoju, a nawet w łazience.

Komoda z drewna to zakup na lata, w dodatku ten naturalny materiał z czasem nabiera patyny, która dodaje meblowi szlachetności. A nawet jeśli drewno zostanie uszkodzone, można je odnowić, przemalować lub ozdobić w niemal dowolny sposób, co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych materiałów.

Zanim kupisz

Tradycyjna komoda to mebel z szufladami, ale coraz więcej jest modeli rozbudowanych o półki i szafki (także przeszklone). Wiele z nich ma dodatkowe akcesoria, np. lustro. Wybierając mebel o określonych wymiarach, weź pod uwagę nie tylko miejsce, w którym będzie stał, ale także to, jakie rzeczy chcesz w nim trzymać. Zróżnicowane wymiary ma bowiem nie tylko sama komoda, ale także znajdujące się w niej szuflady i półki. Na przykład do przechowywania pościeli i obrusów najlepsze będą szerokie szuflady. Komoda powinna oczywiście pasować do stylu wnętrza; ważne są zarówno jej kolor czy forma, jak i detale, takie jak uchwyty i gałki.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.