Pixel - nowe okno, które wpuszcza więcej światła

Oknoplast wprowadza do swojej oferty autorskie okno PIXEL charakteryzujące się nowoczesnym wąskim profilem o wyrafinowanym, kanciastym kształcie. Ten przełomowy produkt to odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywa światło oraz przestrzeń.

Okno Pixel jest pierwszym tego typu produktem na europejskim rynku. Idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków. Cechą charakterystyczną okna Pixel jest niższe złożenie profili PVC oraz ich nowoczesny kształt bez żadnych zaokrągleń. Doskonale kwadratowa linia nowego okna nie jest zakłócona przez żaden zbędny element. Zaprojektowana specjalnie do tego modelu klamka o kwadratowym kształcie podkreśla prosty i elegancki profil. Dodatkowo jej centralne położenie nadaje oknu harmonijny charakter pasujący zarówno do minimalistycznych wnętrz jak i bardziej spektakularnych aranżacji.

Tworząc nowe okno Pixel, chcieliśmy, żeby stanowiło ono ważny element wnętrza i jego wystroju, a nie było jedynie koniecznym dodatkiem. Liczymy, że klienci, którzy zdecydują się na zakup okien Pixel będą myśleli o nich w taki sam sposób, jak o wyborze elementów aranżacji całego wnętrza

– mówi Mikołaj Placek, prezes firmy Oknoplast.

Jeszcze więcej światła

Idea nowego rozwiązania polega na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna oraz zwiększeniu tym samym powierzchni szyby, przy zastosowaniu tafli szybowych o maksymalnej przejrzystości. Pixel posiada smukłe i eleganckie 6-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane w klasie A o szerokości zabudowy 70 mm. Dzięki takiej budowie okna, do pomieszczenia wpada do 22 proc. więcej światła słonecznego.

Nowoczesne domy charakteryzują się dużymi przeszkleniami, które redukują barierę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem. Poszukujemy rozwiązań dających większą ilość światła, gdyż odpowiednią grą światła możemy optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie i zmienić jego charakter

– dodaje prezes firmy Oknoplast.

Kwestie bezpieczeństwa

Konstrukcja nowego profilu daje możliwość szklenia pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych. Dodatkowo w oknie Pixel zastosowano autorski system wzmocnień stalowych potwierdzony licznymi patentami, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wzmocnienia wykonane są z wielokrotnie giętej stali zapewniając sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając jednocześnie na projektowanie okien o dużych gabarytach, które idealnie wpasowują się w nowoczesne aranżacje.

Nowy system to także przygotowane dla Oknoplastu nowe okucie ProLight firmy Winkhaus. Gwarantuje ono szereg funkcjonalnych właściwości, jak również walory estetyczne znakomicie współgrające z formą okien Pixel. Skrzydło rozwierno-uchylne posiada funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu 'Four Seasons'. Daje nam ona możliwość wietrzenia pomieszczeń przez cały rok, bez względu na aurę na zewnątrz

– przekonuje Grzegorz Bułat, kierownik technologii Oknoplast.

Duża powierzchnia okien nie jest przeszkodą w utrzymaniu odpowiedniego bilansu ciepła. Podstawę tego stanowi dobra termoizolacyjność, która zachowana została mimo wprowadzenia smuklejszych profili okiennych, jednocześnie gwarantując niskie straty energii cieplnej i obniżone koszty ogrzewania całego budynku. Technologom, którzy pracowali nad konstrukcją okna Pixel w laboratorium Oknoplast, udało się osiągnąć maksymalny współczynnik przenikalności ciepła Uw (czyli dla całego okna) równy 0,8 dla profilu 70 mm.

Większa w porównaniu do tradycyjnych okien powierzchnia szyb, dzięki zwiększonej ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę, pozwala również na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. Pixel umożliwia tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicy pomiędzy stratą i zyskiem energii.

Okna Pixel dostępne są w ofercie firmy Oknoplast od maja br. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.