GreenBells - las zamknięty w słoiku

GreenBells to innowacyjny projekt polskich artystów. W warszawskiej pracowni powstają wypełnione miniaturowymi roślinami słoje, dzięki którym natura jest zawsze w zasięgu ręki.

GreenBells: kawałek natury w miejskiej dżungli

Twórców "lasu w słoiku" zainspirowały podróże po Azji Wschodniej, skąd wywodzą się również drzewka bonsai. W Chinach i Japonii tradycja ozdobnych słojów z roślinami jest bardzo popularna. Na projekt wpłynęło też zainteresowanie wiktoriańskimi terrariami dr Nathaniela Bagshawa Warda.

GreenBells: ogród dla każdego

Maleńkie szklarnie nie wymagają zaawansowanej pielęgnacji dzięki specjalnemu podłożu. Aby "las" zachował swoje walory, należy zapewnić mu odpowiednią wilgotność. Rośliny w słoju wystarczy podlewać raz w tygodniu i nawilżać za pomocą zraszacza. Czasami naczynia są zaparowane na skutek różnicy temperatur. Należy wtedy uchylić wieko i zapewnić roślinom dostęp powietrza. Najlepiej ustawić GreenBells w półcieniu i trzymać ozdobę z dala od źródeł ciepła. "Las w słoiku" jest dostępny w różnych rozmiarach, dlatego sprawdzi się nawet w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni.

GreenBells: gdzie kupić?

Twórcy słojów z roślinami są na etapie poszukiwania miejsca, gdzie będzie można nie tylko kupić GreenBells, ale też miło spędzać czas. Produkty są wykonywane na zamówienie, można je również nabyć w warszawskiej pracowni artystów. Na realizację zamówienia czeka się około dwóch tygodni. Standardowa cena za "las w słoiku" wynosi od 60-300 zł, w zależności od wielkości wybranej kompozycji. Firma organizuje też warsztaty i uczestniczy w targach Grand Bazar.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.