Twórców "lasu w słoiku" zainspirowały podróże po Azji Wschodniej, skąd wywodzą się również drzewka bonsai. W Chinach i Japonii tradycja ozdobnych słojów z roślinami jest bardzo popularna. Na projekt wpłynęło też zainteresowanie wiktoriańskimi terrariami dr Nathaniela Bagshawa Warda.
Maleńkie szklarnie nie wymagają zaawansowanej pielęgnacji dzięki specjalnemu podłożu. Aby "las" zachował swoje walory, należy zapewnić mu odpowiednią wilgotność. Rośliny w słoju wystarczy podlewać raz w tygodniu i nawilżać za pomocą zraszacza. Czasami naczynia są zaparowane na skutek różnicy temperatur. Należy wtedy uchylić wieko i zapewnić roślinom dostęp powietrza. Najlepiej ustawić GreenBells w półcieniu i trzymać ozdobę z dala od źródeł ciepła. "Las w słoiku" jest dostępny w różnych rozmiarach, dlatego sprawdzi się nawet w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni.
Twórcy słojów z roślinami są na etapie poszukiwania miejsca, gdzie będzie można nie tylko kupić GreenBells, ale też miło spędzać czas. Produkty są wykonywane na zamówienie, można je również nabyć w warszawskiej pracowni artystów. Na realizację zamówienia czeka się około dwóch tygodni. Standardowa cena za "las w słoiku" wynosi od 60-300 zł, w zależności od wielkości wybranej kompozycji. Firma organizuje też warsztaty i uczestniczy w targach Grand Bazar.