Jak zaoszczędzić na świątecznych prezentach? Pomyśl o nich już teraz

Prezenty na Boże Narodzenie, choć sprawiają nam przyjemność, to potrafią także zrujnować portfel. Żeby w tym roku nie wydawać fortuny, pomyśl o prezentach już dziś.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Niestety również kosztowny - dekoracje, potrawy, przyjęcia i w końcu prezenty. O pustki w portfelu nietrudno. Co roku jednak podejmujemy ten wysiłek, żeby dać radość bliskim i rodzinie. Na szczęście są sposoby, żeby obdarować wszystkich i nie opróżnić całkowicie konta w banku. Aby to osiągnąć, musisz pomyśleć o prezentach wcześniej, najlepiej już teraz. Największym błędem, jaki popełniamy kupując prezenty świąteczne, są zakupy na ostatnią chwilę. Wtedy nie mamy już czasu na zastanawianie się, szukanie najlepszych opcji. Decyzje zakupowe podejmujemy impulsywnie, w sposób nieuzasadniony. Jeśli zaczniesz planować zakupy wcześniej, to będzie pierwszy krok do mniejszych wydatków.

Jak wydać mniej na prezenty świąteczne?

Poniżej zebraliśmy 10 sposobów na ograniczenie wydatków na święta. Zapoznaj się z nimi wszystkimi. Nie każdy sposób będzie dobry dla ciebie, dlatego dobrze się zastanów, które opcje przyniosą ci najwięcej korzyści. Szczególnie uważaj na projekty typu DIY (zrób to sam). Idea jest słuszna - lepiej coś zrobić samemu, niż kupić. Czasem jednak koszty materiałów są wyższe niż gotowych produktów. Do tego, jeśli nie mamy zdolności manualnych, możemy stracić wiele czasu, nerwów, a efekt i tak nie będzie satysfakcjonujący. Oszczędzaj więc, ale z głową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.