To są najtrudniejsze puzzle, jakie widzieliście. Tęczowa układanka podbija internet

Te puzzle składają się z 5000 elementów i zawierają każdy odcień, jaki można uzyskać z barw CMYK. Wyglądają jak tęcza i między innymi dzięki temu podbijają internet.

Jeśli wydawało się wam, że puzzle odchodzą w zapomnienie, byliście w błędzie. Jednak teraz, zamiast widoczków i scenek rodzajowych, układamy puzzle kolorystyczne.

Każdy element puzzli od marki Clemens Habicht Color Puzzle ma inny odcień - wbrew pozorom wszystkie różnią się między sobą. Gdy ułożymy układankę, uzyskamy przenikające się odcienie podstawowych barw, jakie znajdują się w zestawie CMYK (zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich).

Ułożenie tych puzzli tylko pozornie wydaje się łatwe. Widok 5000 tys. elementów w różnorodnych odcieniach może płatać naszym oczom figle. Kolory wydają się wibrować i falować, do tego są w tak zbliżonych odcieniach, niewprawionym oczom wydadzą się łudząco podobne. Wszyscy miłośnicy puzzli zgodnie przyznają, że te stanowią prawdziwe wyzwanie.

Firma Clemens Habicht Color Puzzle wypuściła także 1000-elementowe puzzle z takim samym  oraz 100-elementowe dla "posiadaczy mniejszych rąk", czyli wersję dziecięcą. Kto podejmie wyzwanie ich ułożenia?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.