Wyjątkowe nowości w ofercie Oknoplastu. Okna PCV z wykończeniami z drewna i aluminium

Firma Oknoplast wprowadza do swojej oferty dwie nowości, okna PCV z dwom rodzajami wykończenia - aluminiowym i drewnianym. Linie Natura i Aluover w innowacyjny sposób łączą pozornie nieprzystające do siebie materiały.

Oknoplast zaprezentował swoje nowości na zakończonych właśnie Targach Made Expo w Mediolanie (8-11 marca). Odbywająca się co dwa lata prestiżowa impreza to doskonała okazja do pokazania międzynarodowej publiczności i klienteli nowych produktów, które zdecydowanie przykuwają uwagę. Oknoplast zaproponował bowiem okna łączce dwa materiały. Aluover to linia, w której połączono PCV i aluminium, z kolei w linii Natura połączono PCV i drewno. W ten sposób okna z PCV zyskują właściwości estetyczne drewna i aluminium.

Aluover - industrialny szyk

Okna z linii Aluover są zbudowane z PCV, co daje im najwyższe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej, jednak wyglądają jak okna aluminiowe. Połączenie dwóch materiałów jest niewidoczne, dzięki czemu okna wyglądają na wykonane w pełni z aluminium. Surowa estetyka tego metalu świetnie się sprawdza w pomieszczeniach o industrialnym i nowoczesnym stylu, ale też z powodzeniem może przełamać charakter wnętrz o klasycznej stylistyce.

Linia Aluover Oknoplastu jest dostępna w wersji jednokolorowej, gdzie z obu stron jest pokryta aluminium, jak i dwukolorowej. Wówczas z zewnątrz ma warstwę aluminiową, pozwalającą na dopasowanie okien pod względem estetyki do fasady budynku. Natomiast od wewnątrz okna mogą być pokryte prawdziwym drewnem z linii Natura lub dowolnym kolorem PCV z gamy PCV Oknoplast.

Natura - naturalnie drewno

Druga z nowości Oknoplastu, linia Natura, to połączenie właściwości PCV z drewnem. Łączy więc nieprzepuszczalność powietrza i wody, braku konieczności konserwacji i doskonałych właściwości izolacji termicznej i akustycznej z ciepłem i elegancją prawdziwego drewna. Okno jest pokryte od wewnątrz drewnem pochodzącym ze specjalnie uprawianych w tym celu drzew.

Okna z linii Natura mogą stanowić ważny element dekoracyjny pomieszczenia, jak również skutecznie chronić przed warunkami atmosferycznymi. 

Oba nowe produkty zaskakują innowacyjnością, trwałością i oryginalną estetyką. Są to okna dla osób ceniących dobry design i wysoką jakość wykonania. Na razie jednak nowe linie zostały wprowadzone do oferty Oknoplastu tylko na rynku włoskim, gdzie też miały swoją premierę. Na mediolańskich targach można było nie tylko zobaczyć na żywo nowe okna, ale też wziąć udział w wirtualnej podróży za pośrednictwem okularów VR. Poruszająca wyobraźnię instalacja, jak i wyróżniająca się oprawa stoiska Oknoplastu, spotkały się z żywym zainteresowaniem targowej publiczności. Nowe linie zostały bardzo ciepło przyjęte. Pozostaje nam jedynie czekać, aż pojawią się również na rynku polskim.

Więcej o: