Samsung QLED TV - telewizor, który odmieni wnętrze

Czego można chcieć od telewizora poza doskonałą jakością obrazu i funkcjonalnością? Żeby do tego dobrze wyglądał we wnętrzu. Nowy Samsung QLED TV spełnia wszystkie te wymagania.

Choć telewizor jest w niemal każdym domu, to pod względem jego aranżacji we wnętrzu jest to obiekt dość kłopotliwy. Musi być w pobliżu gniazdka elektrycznego, kłębią się za nim kable, a do tego wygląda jak czarna dziura. Dlatego firma Samsung postanowiła nie tylko rozwijać technologiczne zalety swoich telewizorów, ale także ich wzornictwo. Tak powstał nowy Samsung QLED TV.

W linii telewizorów QLED są do wyboru modele z płaskim i zakrzywionym ekranem, których wielkość waha się w przedziale od 49 do 88 cali. W sumie do wyboru jest 12 produktów w różnych konfiguracjach. Cechuje go najwyższa jakość obrazu. Jak przekonuje forma, to pierwsze na rynku telewizory, które osiągają 100 proc. natężenia koloru. Wszystko dzięki technologii Quantum Dots.

Design ma znaczenie

Jednak tym, co go naprawdę wyróżnia spośród innych modeli telewizorów, jest nowoczesny design. Zacznijmy od tego, że można go zarówno powiesić na ścianie, postawić na szafce, jak i na podłodze na specjalnej podstawie. Do wyboru są podstawy Gravity Stand oraz Studio Stand, które pozwalają zaaranżować domową przestrzeń na wiele sposobów. Tak szeroki wybór daje dużą swobodę aranżacyjną. Najlepszy jest jednak prawie niemal kabel. Invisible Connection, czyli jeden przewód optyczny, który łączy telewizor z dodatkowymi urządzeniami, jest przeźroczysty. Dosłownie niknie na tle ściany lub podłogi. Kabel może mieć nawet kilkanaście metrów i prowadzi do specjalnej stacji - One Connect Box. Do niej można podłączyć inne urządzenia jak DVD czy dekoder. Wszystko to można łatwo ukryć w szafce.

Telewizja bardziej smart

Do telewizora jest dołączony także nowy pilot Smart Control. Teraz jeden pilot pozwoli sterować większością urządzeń podłączonych do telewizora. Ograniczono w nim liczbę przycisków, co wbrew pozorom zapewnia bardziej intuicyjną obsługę.

QLED sprawia, że telewizor we wnętrzu już nie razi, łatwo go włączyć w aranżącję wnętrza. Do tego eliminuje wiele problemów, przede wszystkim wspominane kable i liczne piloty. Różne opcje montażu sprawiają, że decyzje o zmianie wystroju można podejmować dużo łatwiej. Wydaje się, że ten telewizor spełnia wszystkie życzenia, jakie można mieć wobec nowoczesnego telewizora.

Więcej o: