Nowa płyta indukcyjna z innowacyjnym, magnetycznym pokrętłem

Marka Teka wprowadziła nową płytę indukcyjna, która pozwoli gotować w domu jak w profesjonalnej kuchni. Wszystko dzięki magnetycznemu pokrętłu iKnob.

Ta płyta indukcyjna jest adresowana przede wszystkim do osób, które lubią gotować i gotują dużo, chcą zatem precyzyjne sterować mocą płyty grzewczej, od czego zależy stopień obróbki żywności. Wiele potraw wymaga najpierw szybkiego zagotowania lub usmażenia, a potem duszenia w znacznie niższej temperaturze. Często potrzeba także zmienić ustawienia płyty w trakcie gotowania. Odpowiedzią na te potrzeby jest płyta indukcyjna IT 6450 z magnetycznym pokrętłem iKnob od marki Teka.

Innowacyjne pokrętło iKnob pozwala precyzyjnie i łatwo sterować płytą oraz kontrolować każdą funkcję. Czerwone podświetlenie sygnalizuje ustawianie mocy pól grzewczych, a niebieskie - czasu działania. Ustawione parametry wyświetlają się na płycie, indywidualnie dla każdego pola grzewczego. Po skończonym gotowaniu pokrętło można wyjąć, aby wygodniej oczyścić płytę. Wtedy też panel sterowania zostaje zablokowany, co daje pewność, że płyta nie zostanie włączona przypadkowo, np. przez bawiące się dzieci.

Płyta IT 6450 ma cztery pola indukcyjne i wiele funkcji ułatwiających gotowanie, takich jak: Funkcja Power Plus, która na 10 minut zwiększa moc pola grzejnego nawet o 70%. Po jej włączeniu można np. szybko zagotować większą ilość płynów. Ma też funkcję iQuick Boiling, czyli szybkie doprowadzanie wody do wrzenia. Z kolei funkcja Total Zone umożliwia sterowanie dwoma polami jednocześnie. Bardzo przydatna funkcja, gdy do gotowania wykorzystujemy podłużną brytfankę lub duży garnek. Funkcja Stop&Go pozwala na chwilowe przerwanie gotowania w nagłych sytuacjach i powrót do poprzedniego trybu pracy, bez potrzeby ponownego ustawiania poszczególnych funkcji.

Cena płyta IT 6450 została ustalona przez producenta na 2199 zł.

ZOBACZ NOWA PŁYTĘ INDUKCYJNĄ >>

Więcej o: