Pomysły na prezent na Dzień Matki

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Nie masz jeszcze prezentu? Spokojnie, podpowiemy ci, jaki upominek może ucieszyć mamę.

Dzień Matki to wyjątkowy dzień. Dlatego też wyjątkowy powinien być prezent. Upominek dla mamy powinien być przemyślany i wywołać uśmiech szczęścia, a nie zażenowania. Nie kupuj więc pierwszej rzeczy, która tobie się podoba. No właśnie – tobie, ale zastanów się przez chwilę, czy nowoczesna grafika również mamie sprawi przyjemność? Czy będzie pasować do umeblowania jej mieszkania? Czy będzie ją miała gdzie powiesić? Może jednak lepiej wybrać coś mniejszego?

Prezent dla mamy, a nie dla wszystkich

Pamiętaj, że prezent ma być dla NIEJ, a nie dla wszystkich domowników. Nie kupuj więc na Dzień Matki kompletu szklanek, ale jedna filiżanka tylko dla mamy jest jak najbardziej w porządku. A może kubek z napisem wyrażającym twoje uczucia? Odradzamy komplet garnków, żelazko i sprzęt gospodarstwa domowego. Jesteś pewna, że mama na pewno by się ucieszyła z nowego miksera? Podaruj jej, ale dodaj jakiś drobiazg tylko dla niej. Nie powinien to być jednak krem przeciwzmarszczkowy czy specyfik wspomagający pamięć. Dla mamy z nadwagą złym pomyłem są akcesoria do ćwiczeń, bo możesz sprawić przykrość, dając jej do zrozumienia, że waży za dużo. Jeśli jednak jeździ na rowerze, to może coś do jednośladu? Albo na taras lub balkon, gdy lubi spędzać tam czas?

Czego nie dawać na Dzień Matki?

Bardzo ryzykowne są ubrania, możesz nie trafić z rozmiarem, a przede wszystkim w gust. Szlafrok i ciepłe kapcie są odpowiednie dla babci. Nawet jeśli twoja mama ma już wnuki, w tym dniu jest tylko mamą. Ostrożnie z biżuterią! Mama zapewne ma sporo wisiorków, broszek czy korali, kolejna ozdoba powiększy tylko zbiór. Chyba, że wybierzesz coś naprawdę oryginalnego, podkreślającego osobowość i urodę mamy. A na biżuterię przyda się może nowa szkatułka lub może nawet cała szafeczka.

Prezent na Dzień Matki powinien cieszyć, dlatego nie dawaj upominków z podtekstem, np. poradnik typu jak być dobrą teściową albo 100 sposobów na lepsze życie. Kiepskim pomysłem jest dawanie pieniędzy, nieco lepszym, choć też nie najlepszym, to karta upominkowa. Wręczanie jej ze słowami „Mama sobie coś kupi”, dowodzi, że zupełnie nie znasz tej najważniejszej dla ciebie osoby. Jaki zatem prezent wybrać na Dzień Matki? Oto nasze propozycje.

Jak zawiązać idealna kokardkę

Więcej o: