Jak stworzyć relaksujący klimat hygge w swoim domu?

We współczesnym zabieganym świecie niezwykle ważne jest dla nas, żeby wyłączyć się i znaleźć czas na chwilę szczęścia i przyjemności, którą Duńczycy nazywają "hygge". Zobacz, jak wprowadzić hygge do swojego wnętrza.

Pod koniec ubiegłego roku hitem polskich księgarni stały się dwie duńskie książki o filozofii hygge – „Hygge. Klucz do szczęścia” autorstwa Meika Wikinga i „Hygge. Duńska sztuka szczęścia” Marie Tourell Soderberg. Samo słowo „hygge” zrobiło zawrotną karierę. Oznacza ono tyle co umiejętność czerpania radości i szczęścia z codziennych, zwykłych chwil, dostrzeganie ich wokół siebie i celebrowanie na każdym kroku, tu i teraz. Hygge to wszystko, co wprawia nas w dobry nastrój, oferuje błogość, relaks, niespieszną radość. W filozofię hygge wpisuje się wiele produktów i marek. Marka Velvet od wielu lat pomaga w codziennych zadaniach, a także towarzyszy w cudownych chwilach przyjemności. Jest z nami, gdy oddajemy się błogiemu relaksowi, ale także wtedy, kiedy podczas wypiekania ciasta rozlejemy na blat gotową polewę. Velvet zapewnia komfort, delikatność i miękkość we współczesnym, bardzo dynamicznym świecie.

Hygge po polsku

Polska kultura, podobnie jak duńska, jest kulturą opartą na wartościach rodzinnych. Jak wynika z Europejskiego Sondażu Społecznego prawie 75 proc. z nas spotyka się z bliskimi przynajmniej raz w tygodniu poza własnym domem. Do tego dbamy o nasze wnętrza, chcemy, żeby były przytulne i sprzyjały odpoczynkowi. We własnych czterech kątach sięgamy po produkty, które współgrają z naszą potrzebą miękkości i komfortu, które pomagają nam w tym, co lubimy robić. Hygge po polsku to spędzanie czasu razem, wspólne robienie konfitur jesienią, granie w planszówki, nastrojowy wieczór z partnerem w blasku świec… Cykliczne badania CBOSu pokazują, że to co najbardziej się dla nas liczy (ponad 60 proc. wskazań) to komfort naszego mieszkania: wygoda, przestrzeń, nasłonecznienie, przytulność, czystość. O czystość i świeżość naszych domów dbamy szczególnie i przywiązujemy do tej dbałości dużą wagę (72 proc. Polaków). Rozlany kompot na urodzinach dwulatka, pełen mąki blat po wspólnym, niedzielnym smażeniu naleśników to nie problem – wystarczy go przetrzeć kilkoma listkami papierowego ręcznika. Pięknie opakowane chusteczki Velvet w pudełkach z motywami kwiatowymi, geometrycznymi, imitacją różnych faktur są nie tylko praktyczne, ale także zdobią wnętrza.

Hygge na co dzień

Komfortowo i w klimacie hygge chcemy czuć się nie tylko w domu, ale także w pracy, na spacerze i podczas podróży. We wszystkich tych chwilach towarzyszą nam produkty Velvet. Nawilżany papier toaletowy Velvet warto zawsze mieć pod ręką, nie tylko w domowej łazience, ale także w torebce czy bagażu podręcznym, który zabieramy na wakacje. Dzięki temu produktowi zawsze czujemy się świeżo. Miękkie i delikatne chusteczki higieniczne Velvet nosimy w torebkach, plecakach lub kieszonkach jeansów. Wyróżniają się one nie tylko różnymi wielkościami paczuszek, ale także ładną grafiką na opakowaniach. Natomiast chusteczki uniwersalne Velvet kryją się w pięknych, mniejszych lub większych pudełeczkach. Zmieszczą się na każdym stole, stoliku, biurku, blacie kuchennym i wszędzie tam, gdzie są nam potrzebne. Dodatkowo dekorują nasze wnętrza. Chusteczki uniwersalne Velvet możemy kupić także w wersji travel pack. Chłonne ręczniki papierowe Velvet sprawdzają się w kuchni i łazience. Pomagają w gotowaniu i sprzątaniu. Warto mieć je ze sobą także na pikniku, grillu i w letniskowym domku. Te i wiele innych produktów Velvet towarzyszy nam na co dzień.

Hygge w twoim domu - duński klucz do szczęścia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.