Luksfery znów są modne. Zobacz nowoczesne luksfery Pegasus

Kolekcja nowoczesnych luksferów Pegasus pozwala na układanie ich z zaledwie 2 mm fugą. Możliwość zastosowania metalizowanej powłoki sprawia, że mają większy połysk.

We współczesnych wnętrzach pojawia się coraz więcej materiałów wykończeniowych w wielkich formatach, natomiast w przypadku mniejszych gabarytów liczy się uzyskanie efektu jednolitej powierzchni. W aranżacjach wnętrz spotykamy zatem coraz mniej szprosów i szerokich fug. W odpowiedzi na ten trend włoska marka Seves opracowała kolekcję luksferów Pegasus.

Dzięki zaawansowanej technologii uzyskano nową wysokość krawędzi zewnętrznych luksferów, co umożliwia kładzenie ich z zaledwie 2 mm fugą. Ściany nabierają wówczas wyjątkowej lekkości oraz przejrzystości. Klasyczny materiał w nowoczesnym wydaniu daje ogromne możliwości aranżacyjne. Luksfery dostępne są w dwóch wersjach faktury – gładkiej i „fali”, oraz w gamie popularnych kolorów: zielony, różowy, grafitowy, błękitny oraz bezbarwny. Przy zastosowaniu Pegasusa w wersji gładkiej można podkreślić przezroczystość i grę światła. Z kolei stosując wersję „fala” ściana zyskuje bogatszą strukturę i efektownie załamuje promienie światła. Można je stosować zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Wyjątkowy efekt daje wersja metalizowana każdego z pustaków Pegasus. W tym wariancie wewnętrzne krawędzie pustaka pomalowane są farbą nadającą subtelny efekt lustrzany o miękkim połysku, który dodatkowo podkreśla jednolity efekt szklanej ściany.

Ściany z Pegasusa o 2 mm fudze mają taką samą wytrzymałość mechaniczną jak ściany ze standardowych pustaków z szerszą fugą. Korzystając z tradycyjnych sposobów montażu można różnicować szerokość fug. Wygląd i wykończenie fug cementowych na ścianach zbudowanych z modeli Pegasus jest bardziej estetyczne niż przy zastosowaniu innych systemów montażu. Całkowite wymiary pustaka szklanego pozostają te same (190 x 190 x 80 mm, 190 x 94 x 80 mm).

Ściany dekoracyjne: co zamiast farby i płytek [WIDEO]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.