Nowości Siemens na IFA 2018

Jak wygląda miasto przyszłości według marki Siemens? Co nowego pokazał niemiecki producent? Zobaczcie, co wypatrzyliśmy na zakończonych niedawno targach IFA 2018

Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej IFA w Berlinie to prawdziwe święto producentów sprzętów AGD i RTV. To właśnie tutaj premierowo pokazywane są nowe sprzęty i technologie, które za chwilę trafią do naszych domów.

Na IFA 2018 nie mogło zabraknąć niemieckiej marki Siemens, mającej w swoim portfolio najwyższej klasy sprzęt gospodarstwa domowego. Przestrzeń wystawową marki Siemens łączyło hasło "Connected City". Zaprezentowano miasto przyszłości - cyfrowy ekostystem w którym połączono ze sobą samochody, witryny sklepowe, lampy uliczne, billboardy i sprzęt domowy. Przyjrzyjmy się dokładniej, jak wyglądało miasto Siemens.

Elegancka restauracja 

W nowoczesnej przestrzeni restauracyjnej wyeksponowano płyty grzewcze, których elegancki design idzie w parze z zaawansowaną technologią. Indukcja, Teppan Yaki, płyty Domino czy Panorama oferują wiele możliwości aranżacji. Dzięki modułowej technologii indukcyjnej, płyty grzewcze dostosowują się automatycznie do potrzeb użytkownika, a sterowanie jest bardziej dynamiczne – sensory śledzą ruch naczyń przesuwanych po powierzchni. Co ważne, zaprezentowane urządzenia są spójne wzorniczo - wyposażono je w nowoczesny, w pełni dotykowy wyświetlacz TFT lub intuicyjny w obsłudze touchSlider. Duże wrażenie zrobiły na nas okapy - zintegrowane z płytą lub wysuwane. Zajmują mało miejsca i pozwalają zupełnie inaczej spojrzeć na aranżacje przestrzeni kuchennej.

Siemens na IFA 2018Siemens na IFA 2018 Fot. red.

Dzielnica Świeżości

Pięknie wyeksponowane chłodziarko-zamrażarki stanowiły centrum Dzielnicy Świeżości w mieście Siemens. Wyposażono je w najnowsze technologie i specjalne szuflady do przechowywania owoców i warzyw. Dzięki możliwości regulacji wilgotności, chłodziarko-zamrażarki z funkcją hyperFresh plus gwarantują przechowywanym produktom optymalny klimat, lepszą cyrkulację i dopływ powietrza z każdej strony. Różne systemy hyperFresh pozwalają zachować świeżość produktów nawet 3 razy dłużej. 

Strefa Mody

Podczas IFA 2018 premierę miała pralko-suszarka iQ500, którą zaprezentowano na prawdziwym modowym wybiegu. Umożliwia ona wypranie i wysuszenie za jednym zamachem nawet sześciu kilogramów prania i posiada w pełni automatyczny system dozowania detergentu. Jest to pierwsze urządzenie tego typu wyposażone zarówno w technologię Home Connect oraz zautomatyzowany system dozujący i-Dos.

Siemens na IFA 2018Siemens na IFA 2018 Fot. red.

Kawiarnia

Wyobrażacie sobie miasto bez kawiarni? Siemens zadbał i o to. W tej strefie zaprezentowano nowy ekspres EQ 9 plus. Robi wrażenie! Przede wszystkim ma szeroki wybór kaw od espresso, americano, café cortado, flat white czy klasyczne cappuciono czy latte. Dzięki możliwości regulacji wielu parametrów takich jak moc, intensywność smaku, proporcji kawa-mleko czy temperatury parzenia możemy przyrządzić własny ulubiony napój, a w dodatku możemy zrobić to zdalnie, za pomocą funkcji Home Connect. Z aplikacją coffeeWorld odbędziemy podróż do smaków i aromatów z najlepszych kawiarni w różnych zakątkach świata. Odkryjemy 15 różnych kaw z najodleglejszych miejsc na ziemi. Kolumbijskie cortado czy indyjskie kaapi? Czemu nie! Duży plus za elegancki, kolorowy wyświetlacz TFT.

Jesteśmy pod wrażeniem strefy Siemens na targach IFA 2018!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.