Historyczny wzór kryształów Huty Julia w kolorowej odsłonie

Linea Kolor to nowa odsłona popularnej kolekcji Huty Szkła Kryształowego Julia. Historyczne wzory zyskały zaskakujące kolory!

Linea to prosty wzór szlifu, który powstał w Hucie Szkła Kryształowego Julia w latach 70. To także cała kolekcja kryształowych naczyń, które zdobiły stoły wielu pokoleń Polaków. Popularność kolekcji Linea sprawia, że pomimo upływu lat jest stale obecna w ofercie Huty Julia i  rozbudowywana o kolejne elementy. Obecnie w jej skład wchodzą kieliszki do wina i szampana, karafki, patery, szklanki, owocarki i talerzyki. Niedawno Linea zyskała nową, kuszącą intensywnymi kolorami wersję. Pojawiły się naczynia w rubinowym, szmaragdowym i topazowym kolorze. 

Kolekcja Linea KolorKolekcja Linea Kolor Fot. mat. prasowe Huty Szkła Kryształowego Julia

Kolekcja wzięła swoją nazwę od charakterystycznych, rytmicznie powtarzających się cięć. Falujące linie tworzą dynamiczną, nowoczesną i ponadczasową dekorację. Zawdzięczamy ją Aleksandrowi Puchale i Reginie Włodarczyk-Puchale – małżeństwu projektantów, którzy swą kreatywną, artystyczną pracą wywarli olbrzymi wpływ na ofertę Huty Julia. Byli związani z hutą całe swoje zawodowe życie. Ponad cztery dekady pracowali nad unowocześnieniem form i dekoracji szkła kryształowego, wprowadzając nowoczesne, zgeometryzowane szlify.

Najnowsze, tegoroczne wcielenie kolekcji Linea to Linea Kolor – naczynia w głębokich odcieniach, nawiązujących do klasycznych barw kolorowego kryształu. Te modne kolory znakomicie komponują się z prostym wzorem szlifu. 

Więcej o: