Kolekcja DELAKTIG II - Tom Dixon dla IKEA

W lutym w sklepach IKEA pojawi się kolekcja DELAKTIG II zaprojektowana przez Toma Dixona. Słynny brytyjski projektant, kolejny raz współpracujący ze szwedzką siecią, tym razem stworzył łóżko inne niż wszystkie.

Serię DELAKTIG, której nazwa po szwedzku oznacza „biorący udział”, stworzono z myślą o dostarczeniu lepiej dostosowanych do współczesnego świata rozwiązań. Jej pierwszą ubiegłoroczną odsłoną była sofa - otwarta „platforma do życia”, zachęcająca do tego, by każdy dopasował ją do swojej unikalnej codzienności.

Tym razem seria DELAKTIG skupia się na sypialni, w której niezależnie od aranżacji najważniejszym meblem jest łóżko. Wraz z Tomem Dixonem, ikoną wzornictwa przemysłowego, IKEA zaprojektowała ramę łóżka, dostępną w dużym rozmiarze typu „queen size”. Każdy może dostosować ją do indywidualnych potrzeb, dodając, usuwając i zmieniając akcesoria tak, aby lepiej dopasować mebel do rozrywek i czynności, jakim lubimy oddawać się za drzwiami sypialni.

Łóżko jako mebel bardzo mnie fascynuje – to rzecz podstawowa, potrzebna każdemu. Jest naprawdę niezbędne, gdyż zdecydowanie najwięcej czasu w ciągu dnia spędzamy w kontakcie z naszymi łóżkami – znacznie więcej niż z jakimkolwiek innym meblem. To zainspirowało mnie do tego, by stało się ono czymś więcej niż tylko miejscem do spania

                                                                                               – mówi Tom Dixon.

Rama łóżka DELAKTIG wykonana została w 50% z pochodzącego z recyklingu tłoczonego aluminium, co sprawia, że jest wyjątkowo lekka, a jednocześnie wytrzymała. Funkcjonalność, trwałość i lekkość nie są jednak jedynymi zaletami aluminium - warto wspomnieć, iż jest to tworzywo idealnie wpasowujące się w nurt nowoczesnego zrównoważonego projektowania i produkcji. Aluminium nie tylko w 100% nadaje się do recyklingu, ale może być przetwarzane nieskończoną ilość razy bez utraty jakości.

Kolekcja DELAKTIG II czyli Tom Dixon projektuje dla IKEAKolekcja DELAKTIG II czyli Tom Dixon projektuje dla IKEA Fot. mat. IKEA

Łóżko można dopasowywać do własnych potrzeb, chociażby wymieniając zagłówek. Wstępuje on w kolorze czarnym – dla wielbicieli mebli graficznych i nowoczesnych – lub w wersji z rattanu, pozwalającej stworzyć wnętrze bliskie naturze o ciepłej atmosferze.

Wraz z nową ramą łóżka i zagłówkami DELAKTIG, w sprzedaży pojawią się również nowe pokrycia do już istniejącej platformy – w odcieniu brudnego różu, delikatnego beżu i kamiennej szarości. Druga odsłona serii wyróżniać się będzie także wyższą odpornością na ścieranie i blaknięcie kolorów.

Kolekcja DELAKTIG II dostępna będzie od lugeo we wszystkich sklepach IKEA w Polsce.

Kolekcja DELAKTIG II od IKEAKolekcja DELAKTIG II od IKEA Fot. mat. IKEA

Kolekcja DELAKTIG II od IKEAKolekcja DELAKTIG II od IKEA Fot. mat. IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.