Fika Floryd - nowa kolekcja DUKA. Jest świetna!

Jeśli lubicie skandynawskie wzornictwo, kolekcja Fika Floryd marki DUKA z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Fika to po szwedzku chwila przyjemności. Przerwa na kawę, słodką przekąskę oraz rozmowę z rodziną czy przyjaciółmi. Fika Floryd, nowa kolekcja marki DUKA, została stworzona do celebrowania właśnie takich momentów!

Zaprojektowała ją szwedzka projektantka My Floryd Welin, specjalizująca się we wzornictwie przemysłowym. W 2012 roku założyła własną markę Floryd a Swedish Story, a charakterystyczne wzory na jej ceramice podbiły serca nie tylko mieszkańców Szwecji.

Kolekcja Fika Floryd utrzymana jest w stylistyce lat 50.-70. Emanuje pozytywną energią. Na ceramicznych naczyniach, akcesoriach i tekstyliach pojawiają się dwa graficzne motywy - czerwonej borówki oraz niebieskiej jagody. Wybór tych owoców nie jest przypadkowy. Borówkę bez problemu można znaleźć w każdym skandynawskim iglastym lesie (dodawana jest też do wielu narodowych potraw). A jagody? Szacuje się że krzaczki jagód w Szwecji zajmują ponad 75 tys km kw.!

W kolekcji Fika Floryd marki DUKA znajdziemy m.in. kubki, talerze, miseczki, tace i podkładki. Ceny? Od 6,99 zł za podkładkę do 59,99 zł za dużą tacę. 

My Floryd WelinMy Floryd Welin Fot. mat. prasowe DUKAWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.