Baterie kuchenne: wrząca innowacja, czyli ciepła, zimna i wrząca woda z jednego kranu

Odtąd nie przyśniesz rano nad czajnikiem, przygotowanie herbaty dla gości potrwa krócej niż pokrojenie ciasta, zaś szparagi czy brokuły będą miały zawsze niezrównany kolor i smak. Wszystko, co wymaga "wrzucenia na osolony wrzątek" będzie wymagało w zasadzie tylko szczypty soli. Idealny, czysty wrzątek otrzymujesz prosto z kranu. Od ręki.

System Aqua Chef 100C "3 w 1" dostarcza wodę zimną, ciepłą (55 st. C) oraz wrzącą (100 st. C) z tego samego kranu. Składa się z niewielkiego modułu grzewczego (bojlera pojemnościowego), zasilanego ze standardowego gniazdka 230 V z uziemieniem oraz baterii zlewozmywakowej. Do systemu można podłączyć dowolny filtr do wody pitnej lub polecany przez producenta filtr 100C Norit Filtrix Water Conditioner+. Zestaw może być zainstalowany jako dodatek do istniejącej armatury lub jako nowe rozwiązanie.

Nie musimy obawiać się poparzenia, ponieważ każdy kran jest wyposażony w specjalny kurek ze sprężyną powrotną przeznaczony tylko do wrzącej wody. Nie da się odkręcić kurka bez zdecydowanego wciśnięcia przycisku znajdującego się na uchwycie i utrzymywania nacisku przez cały czas, aby płynęła wrząca woda. Puszczenie kurka powoduje natychmiastowy powrót zaworu do pozycji zamkniętej. Woda przestaje płynąć w ułamku sekundy. Kran systemu 100C jest zawsze chłodny na zewnątrz (i gorący wewnątrz) - wielowarstwowa konstrukcja z izolacją teflonową nigdy nie oparzy, nawet jeżeli użytkownik chwyci kran w trakcie puszczania wrzącej wody. Z kranu uwalnia tylko 0,06 litra gotującej się wody na sekundę, która wypływa w formie intensywnie opadających kropli, a nie bieżącego strumienia. Producent: Itho

Zalety systemu:

wygoda - woda o temperaturze 1000C dostępna w każdej chwili, prosto z kranu

szybkość - błyskawiczne przygotowywanie herbaty, kawy, potraw instant

higiena - natychmiastowe odkażanie butelek dla dzieci, sztućców, desek do krojenia, naczyń

oszczędność - krótszy czas przygotowywania potraw takich jak: makarony, kasze, ziemniaki, warzywa, zupy...

ekologia - niski pobór mocy w trybie czuwania, izolacja termiczna zbiornika, optymalne wykorzystanie wody i energii

czystość - możliwość użytkowania z wieloma rodzajami filtracji wody

styl - atrakcyjne modele kranów pasujące do każdego wnętrza

prostota - łatwa instalacja, intuicyjna obsługa

dyskretna technologia - żadnych widocznych kabli, obudów czy elementów zaburzających estetykę kuchni