Kuchnie: ekologiczne deski do krojenia

Twórcy amerykańskiej marki Epicurean są oddani idei tworzenia artykułów wieloletniego użytku, wyprodukowanych z odnawialnych materiałów. Od jesieni produkty tej marki są dostępne na polskim rynku.

Produkty z odzysku to wynik konsekwentej realizacji ekologicznego podejścia do biznesu i autetycznej troski o środowisko. Jednym z efektów ubocznych konsumpcyjnego stylu życia w krajach wysokorozwiniętych jest generowanie ton śmieci każdego dnia. I tak np. przeciętny Polak produkuje ich rocznie około 300 kilogramów. W Epiceran uważają, iż częściowym rozwiązaniem tego narastającego problemu jest ponowne wykorzystywanie surowców. Świadomi konsumenci coraz częściej wybierają produkty wytworzone z surowców wtórnych, a odpowiedzialne firmy starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i wytwarzają swoje produkty wykorzystując recykling.

Deski z papieru

Wykonane są z materiału "richlite", który uzyskuje się poprzez przerobienie papieru w pulpę, a następnie wymieszanie z bezpieczną dla zdrowia żywicą. Sprasowane ze sobą składniki są podgrzewane i cięte na kawałki. Tak uzyskany materiał charakteryzuje się wyjątkową trwałością, jest twardszy od drewna, odporny na zabrudzenia oraz wysoką temperaturę (do 176 st. C ), nie przywierają do niego bakterie.

Deski z plastiku

Wszystkie deski z serii Eco Plastic pochodzą w całości z odzysku HDPE, niskociśnieniowego polietylenu wykorzystywanego m.in. do produkcji opakowań do mleka i środków czystości. W procesie produkcji z 30 opakowań po mleku powstaje deska o wymiarach 45 x 13 cm. A gdy przestanie być potrzebna, można ją ponownie poddać recyklingowi.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.