Kompaktowe urządzenia AGD: rozmiar ma znaczenie

Jak w niewielkiej łazience zmieścić pralkę, a w małej kuchni lodówkę, zmywarkę, piekarnik i jeszcze kuchenkę? Rozwiązaniem mogą być urządzenia kompaktowe oraz zestawy zintegrowane, łączące funkcjonalność kilku sprzętów. Pozwolą one na pełnowartościowe wyposażenie małej łazienki i kuchni, dopasowując się do przestrzeni, którą dysponujemy.

Kuchnia 3 w 1

Rozwiązaniem zapewniającym oszczędność miejsca w kuchni jest wkomponowanie sprzętu AGD w przestrzeń zajmowaną przez meble, a więc wybranie urządzeń do zabudowy zamiast wolnostojących. W ten sposób znajdziemy miejsce dla lodówki, kuchenki mikrofalowej, zmywarki, płyty grzewczej czy piekarnika. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy zintegrowane, które w ramach jednej powierzchni łączą dwa lub trzy urządzenia. Przykładem takiego mariażu jest TRIO, które przy szerokości 60 cm oferuje funkcje płyty grzejnej, piekarnika i zmywarki oraz DUO łączące piekarnik i zmywarkę.

Łazienka w wersji mini

Dysponując łazienką o małym metrażu trzeba wykazać się nie lada pomysłowością, by obok wanny i umywalki znaleźć jeszcze miejsce na wstawienie pralki. Rozwiązaniem dedykowanym dla wyjątkowo małych łazienek są pralki Aquamatic o zaskakująco małych wymiarach: wysokość 69,5 cm, szerokość 51 cm i głębokość 44 cm. Natomiast z myślą o osobach, które piorą dużo, a jednocześnie mają bardzo ograniczoną ilość miejsca w łazience, stworzono pralki Grando Plus, o pojemności 7 kg, przy jedynie 40 cm głębokości.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.