Pomysły na aranżację garderoby

Każdy posiadacz garderoby wie, jak wiele to pomieszczenie ma zalet. Przede wszystkim, zapewnia domownikom miejsce do przechowywania ubrań i dodatków. Innym plusem garderoby jest możliwość pozbycia się z sypialni nadmiaru mebli. Przedstawiamy nasze pomysły na aranżację garderoby.

Przeznaczenie części domu na aranżację garderoby to świetne rozwiązanie, które pozwoli nam pozbyć się z sypialni i innych części domu masywnych szaf, komód i szafek. Dzięki garderobie możemy zyskać więcej miejsca w poszczególnych pomieszczeniach, zorganizować więcej miejsc do przechowywania, a także zaprowadzić większy porządek w całym domu.

W garderobie można trzymać chociażby sezonowe ubrania, takie jak grube zimowe kurtki, czy zwiewne lekkie sukienki – wszystkie elementy, które nie są nam potrzebne w tym momencie. Aby to pomieszczenie było w pełni funkcjonalne, konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie garderoby.

Garderoba do przedpokoju: jak ją urządzić?

Garderoby często urządza się poprzez wydzielenie na jej potrzeby kawałka sypialni. Jednak decydując się na takie rozwiązanie sprawiamy, że dostęp do garderoby mają głównie właściciele tego pokoju. Jeśli chcecie, aby z garderoby korzystali wszyscy domownicy, powinniście urządzić ją przy przedpokoju.

Garderoba w przedpokoju powinna być jak najbardziej funkcjonalna, a jednocześnie nie za duża – to pomieszczenie zazwyczaj cechuje się niewielkim metrażem. Aby wykorzystać go jak najlepiej, wydzieloną przestrzeń garderoby warto zasłonić drzwiami przesuwnymi, które nie zajmują dużo miejsca i zapewniają wygodny dostęp do garderoby.

Bardzo ważnym elementem garderoby w przedpokoju są właściwie dobrane meble. Najlepiej sprawdzą się w niej regały z półkami oraz zamykane szafki na buty. Warto jednak pamiętać, że szafki do garderoby powinny być niewielkie, a jej wnętrze zaprojektowane z rozsądkiem. Dlatego do garderoby dobrze jest wstawić szafki i półki o różnych wymiarach, które pozwolą na optymalne wykorzystać całe wnętrze tego pomieszczenia.

Elegancka aranżacja garderobyElegancka aranżacja garderoby fot. IKEA

Garderoba na poddaszu: pomysł na niewykorzystaną przestrzeń

Niektórym może się wydawać, że urządzenie garderoby na poddaszu nie jest najlepszym pomysłem ze względu na liczne skosy, które powodują, że ta część domu jest niezbyt ustawna. Skosy rzeczywiście ograniczają miejsce, jednak przy odrobinie kreatywności i sprytu można świetnie zagospodarować przestrzeń pod nimi – wystarczy zaprojektować odpowiednią zabudowę. Szafki na wymiar to najlepszy sposób na stworzenie wygodnej i funkcjonalnej garderoby na poddaszu. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala na zaaranżowanie wnętrza idealnie dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości.

Garderobę na poddaszu można urządzać na różne sposoby, a wybór poszczególnych rozwiązań zazwyczaj trzeba uzależniać od wielkości tego pomieszczenia. Na mniejszych poddaszach warto wykorzystywać wszelkie zakamarki, które idealnie nadadzą się na schowki oraz montować drążki na ubrania. Z kolei w dużych garderobach na poddaszu, gdzie mamy większe pole manewru, można spokojnie zaprojektować dużą szafę na wymiar, która pomieści wszystkie nasze ubrania i dodatki.

Garderoba IKEA: sposób na funkcjonalne przechowywanie

Choć w wielu przypadkach najlepszym sposobem na aranżację garderoby jest zaprojektowanie jej zabudowy na wymiar, to jednak najwygodniej jest skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie znaleźć możemy w wielu sklepach. Najbardziej popularna jest garderoba IKEA, opierająca się na wygodnym systemie przechowywania. Dzięki licznym funkcjonalnym elementom można samemu stworzyć projekt garderoby idealnie dopasowanej do własnych potrzeb.

System przechowywaniaSystem przechowywania fot. IKEA

Więcej o: