Mieszkanie pełne testosteronu, czyli męskim okiem

Urządzanie wnętrz przez lata było domeną kobiet. Dziś mężczyźni coraz chętniej zajmują się aranżowaniem miejsc, w których żyją i niejednokrotnie też pracują. Jak wygląda męskie mieszkanie?

Bardzo ciemne kolory - lub kontrastująca z nimi biel, proste rozwiązania i oryginalne wzornictwo - to elementy mile widziane w męskim wnętrzu. Każdy jego element powinien spełniać określoną funkcję i być praktyczny. Mieszkania urządzane przez mężczyzn idealnie wpisują się w styl industrialny czy skandynawski. Minimalizm, prostota i funkcjonalność to cechy, które określają silniejszą płeć.

Dekoracje?

Mężczyźni z zasady nie akceptują dekoracji, które nie mają żadnego zastosowania, a tylko zbierają kurz. Dopuszczalne są duże, rzucające się w oczy grafiki naścienne lub plakaty. Meble - nowoczesne, o geometrycznym, prostym kształcie. Masywne, stabilne sofy w ciemnym lub skórzanym obiciu; taka sama zasada dotyczy wyboru łóżka - mimo że jest to najbardziej intymna część wystroju sypialni, ważne, by oddawała męski charakter. Metalowa lub ciemna drewniana rama, wygodny materac i gładka, jedno- lub dwukolorowa pościel. W sypialni, przedpokoju lub gabinecie często pojawiają się zabudowane szafy z chromowymi dodatkami.

Mężczyzna w łazience

W męskich łazienkach dobrze sprawdzi się dobór dwóch kontrastujących ze sobą kolorów, takich jak np. biel i czerń. Można na przykład dobrać białe meble, wannę, umywalkę, a ściany wykończyć materiałem w ciemnym kolorze. Nie potrzeba dużo miejsca na kosmetyki, za to można się pobawić światłem i "zaszaleć" z materiałami. Do typowo męskich należą stal, kamień, aluminium, chrom oraz szkło. Warto je zaakcentować, a dodatkowo stworzyć w łazience oryginalny klimat, montując oświetlenie w tym samym stylu. Światło w męskiej łazience nie musi być intensywne, bardziej istotna jest jego rola jako narzędzia, które pozwoli zbudować w pomieszczeniu relaksującą, intymną atmosferę.

Wnętrze z pasją

Wielu mężczyzn uprawia nietypowe sporty, interesuje się motoryzacją czy modelarstwem. Nieważne, jakie mają hobby - każde z nich jest kuźnią pomysłów, które można wykorzystać w zaaranżowaniu czterech kątów. Coraz więcej mężczyzn zaczyna przywiązywać wagę do swojej przestrzeni i komponować ją zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Wybrane ozdoby często wiążą się z pasją. Mogą to być instrumenty muzyczne, trofea czy sprzęt sportowy. Do rangi arcydzieła potrafi urosnąć przytwierdzona do ściany stara deska snowboardowa o wartości sentymentalnej. Mieszkanie mężczyzny nie musi być nudne - jego wystrój może nawiązywać do górskiej wyprawy, Rajdu Dakar lub...  butelki whisky - mówi Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.