Dzięki temu urządzeniu poczujesz zapach wakacji bez wychodzenia z domu

Zdjęcia, pocztówki czy drobne pamiątki - te wszystkie rzeczy przypominają nam o miejscach, w których odpoczywaliśmy na wakacjach. A co powiecie na ucieczkę w wakacyjne klimaty, bez wychodzenia z domu?

Amerykańska firma z siedzibą w Massachusetts stworzyła specjalne urządzenie, które wydziela pełną gamę różnego rodzaju zapachów. Co ciekawe, Cyrano jest w pełni kompatybilne ze smartfonem.

Każdy, kto zdecyduje się na zakup urządzenia będzie mógł przenieść się w prawdziwą strefę relaksu i odprężenia. Cyrano posiada wymienne wkłady o zapachach m.in. miętowym, limonkowym, brzoskwiniowego koktajlu, olejku do opalania, a także świeżego górskiego powietrza i morskiej plaży.

Producenci gadżetu podkreślają, że dwa ostatnie zapachy doskonale przydadzą się szczególnie w okresie zimowym, kiedy większość osób myślami jest na słonecznej plaży.

Jednak największą zaletą produktu jest możliwość synchronizacji wydzielanych zapachów ze smartfonem. Specjalna aplikacja dostosuje nawet odpowiednią muzykę do aromatu, który w danej chwili uwalnia się z urządzenia. Co ciekawe, aplikacja umożliwia również wysyłanie zapachów do swoich znajomych. Pod warunkiem, że oni również posiadają zainstalowane oprogramowanie i urządzenie Cyrano.

Ile to kosztuje?

Cyrano dostępne jest na stronie internetowej firmy Vapor Communications. Urządzenie kosztuje 150 dolarów, czyli ok. 585 zł. Biorąc pod uwagę koszt wakacji na przykład nad Morzem Śródziemnym, cena wydaje się bardzo niska.

Z kolei, jeśli planujemy zakupić ten gadżet i wykorzystywać go jako zwykły odświeżacz powietrza, trzeba się bardziej zastanowić.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.