Szklanki dla fanów oldskulu

Oldskul, oldschool, stara szkoła - jakkolwiek by tego nie zapisać, każdy, kto z rozrzewnieniem wspomina ten czas w branży growej, na pewno wie, o co chodzi. Wtedy w grach nieważna była fabuła czy złożony gameplay. Możemy łatwo przywołać magię tamtych dni z pomocą kompletu szklanek z klasycznymi pozycjami

Asteroids, Centipede, Tempest, Missile Command - nawet jeśli nie mieliśmy bezpośredniej okazji zagrać w żaden z tych tytułów, na pewno bawiliśmy się w jeden z klonów danej pozycji. Klasyczna formuła tych gier do dziś inspiruje twórców. Żeby nie szukać daleko - czym jest Super Stardust HD, jeśli nie świetnie wyglądającą i brzmiącą wersją pierwszego z oldskulowych klasyków? A przykłady - szczególnie w pozycjach typowo arcade'owych - można by mnożyć.

Jeśli lubimy gadżety growe, a do tego cenimy oldskul, warto zainteresować się zestawem czterech szklanek z "wydrukowanymi" nań grafikami. Te ostatnie odnoszą się oczywiście do wspomnianych wcześniej tytułów i wyglądają naprawdę świetnie.

Minusem jest niestety cena - taka kolekcja Atari to wydatek prawie 100 złotych, a to naprawdę niemało, jak na szklanki - nawet najwyższej jakości. Jeśli jednak wspomnienia i wątek kolekcjonerski są dla nas ważniejsze, niż pieniądze - link do sklepu znajdziemy tutaj .