Otul się - poduchy, pledy, koce

Kiedy jesteśmy zmęczeni po całym intensywnym dniu pracy najchętniej zanurzylibyśmy się w miękkiej kanapie i otulili przyjemnym kocem. Choć są tacy, którzy uwielbiają chłodne minimalistyczne wnętrza, to jednak przytulne dodatki w postaci poduch, pledów czy koców są niezbędnym elementem dobrze urządzonego salonu i prostym sposobem na jego ocieplenie.

Bardzo przytulny charakter salonu uzyskamy dzięki wszystkiemu, co miękkie. Połóżmy na podłogę dywany lub chodniki, na kanapie rozłóżmy poduszki i ciepły pled, lampę ozdóbmy materiałowym lub papierowym abażurem.

Na jesień i zimę wybierajmy tkaniny cięższe i ciemniejsze, o intensywniejszych barwach, natomiast na wiosnę i lato odpowiednie będą materiały jaśniejsze, zwiewne, pastelowe, świetliste.

Poduchy, koce i pledy są nie tylko elementem praktycznym, ale świetnie spełnią rolę dekoracyjną. Trzeba je tylko umiejętnie dobrać do reszty wyposażenia salonu.

W prostych, skandynawskich wnętrzach dobrze sprawdzą się tkaniny naturalne w neutralnych, surowych kolorach. Jeśli marzy nam się salon bardziej ozdobny postawmy na kolory i faktury. Zwróćmy jednak uwagę aby wszystko ze sobą współgrało. Choć moda na eklektyczne wnętrza nie przemija, potrzeba ogromnego wyczucia aby stworzyć naprawdę spójne wnętrze z wielu różnych ozdobnych elementów. Jeśli decydujemy się na wzorzyste tkaniny w dodatkach, ściany salonu pozostawmy gładkie, tak by były idealnym tłem dla barwnych poduszek czy narzut. Wtedy kolorowy misz-masz będzie głównym atutem wnętrza.

Pamiętajmy, że tekstylne dodatki to najłatwiejszy i najszybszy sposób na zmianę atmosfery we wnętrzu. Kiedy mamy neutralną bazę, to właśnie wymiana poduch, pledów czy chodniczków sprawi, że nasze mieszkanie nabierze zupełnie nowego charakteru.

Więcej o: