Schody samonośne

Schody zawieszone w powietrzu? Teraz to możliwe, dzięki technologii wspornikowej, która umożliwia montaż stopni bezpośrednio w ścianie budynku. Lekkie, transparentne, nowoczesne schody firmy Kaiser przykuwają oko i tworzą unikalny klimat we wnętrzu.

Jeszcze kilkanaście lat temu dominowało przekonanie, że schody służą do wchodzenia i schodzenia. Jednak coraz częściej, oprócz funkcji użytkowej, dostrzegamy walory estetyczne schodów. Ich gabaryty sprawiają, że nie sposób ich nie zauważyć we wnętrzu, w pewien sposób decydują o ogólnym wrażeniu całej przestrzeni. Dlatego wybrane schody powinny być wygodne w użytkowaniu, bezpieczne, ale także ponadczasowe, bowiem aranżacje przestrzeni zmieniamy stosunkowo często - w przeciwieństwie do schodów.

Wspornikowe czyli jakie?

Stopnie schodów wspornikowych są mocowane w ścianie budynku tylko z jednej strony - drugi brzeg pozostaje wolny - cała konstrukcja nie jest niczym podparta. Ryzykowne? Wręcz przeciwnie - każdy stopień schodów wspornikowych może utrzymać ciężar nawet do 400 kg. Kluczowym elementem jest stalowa konstrukcja stopni w połączeniu z unikalnym sposobem montażu. Każdy stopień jest oddzielnie montowany w ścianie, a następnie spawany z sąsiednimi. Zastosowanie takiej technologii sprawia, że obciążenie pojedynczego stopnia jest przenoszone na cały bieg schodów, a ryzyko "zerwania" zostaje wyeliminowane. Dodatkowym atutem jest ukrycie konstrukcji w ścianie budynku, a tym samym podwyższenie walorów estetycznych i stworzenie złudzenia lewitacji.

Schody dla wymagających

Schody montowane w technologii firmy Kaiser są wykonywane na indywidualne zamówienie. Dzięki współpracy z pracowniami projektowymi, firma szczegółowo dopasowuje ofertę do potrzeb i preferencji inwestora. W zależności od zapotrzebowania producent oferuje wyłożenie stopni drewnem krajowym - buk, dąb lub jesion. Nowoczesny, transparentny charakter schodów dopełniają balustrady wykonane z bezpiecznego szkła laminowanego, wyjątkowo odpornego na stłuczenie.

Przykładowa wycena:

Schody zabiegowe z 18-stoma stopniami, wykończone w drewnie buk, z balustradą wykonaną ze szkła laminowanego 12 mm - cena ok. 7.000 zł konstrukcja, 12.000 zł wyłożenie, 11.000 zł balustrada.

Więcej o: