Advance - emalia alkidowa inna niż wszystkie

Czy malowaniu emalią alkidową muszą towarzyszyć drażniący zapach i problemy z czyszczeniem narzędzi, a odnowione powierzchnie szybko zżółkną? Nie. Dzięki wodorozcieńczalnej formule emalia Advance Satin 792 pozbawiona jest wad, które charakteryzują produkty rozpuszczalnikowe.

Najskuteczniejszym, a w związku z tym najpopularniejszym produktem malarskim do odnawiania powierzchni drewnianych i metalowych są emalie alkidowe. Bardzo dobrze sprawdzają się one podczas odnawiania futryn, ram, okiennic czy starych mebli. Zazwyczaj charakteryzują się dobrą rozlewnością i właściwościami wypełniającymi. Malowanie tradycyjnymi, rozpuszczalnikowymi emaliami alkidowymi nie jest jednak pozbawione wad. Wszyscy kojarzymy drażniący zapach unoszący się w powietrzu przez wiele dni po malowaniu czy zżółknięte futryny, które jeszcze niedawno były śnieżnobiałe. Po zakończeniu prac malarskich zawsze mamy problem z czyszczeniem pędzli, wałków i rąk. Nie należy również zapominać o negatywnym wpływie emalii rozpuszczalnikowych na środowisko naturalne, a także zdrowie domowników i wykonawców (silna emisja LZO). Recepta na udoskonalenie emalii alkidowych była znana od dawna: trzeba zastąpić zawarte w nich rozpuszczalniki organiczne wodą.

Wodorozcieńczalna, ekologiczna emalia alkidowa Advance Satin 792 to przełom technologiczny w dekoracji powierzchni drewnianych i metalowych. Zastosowanie wodorozcieńczalnej formuły pozwoliło na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu kojarzonego z tradycyjnymi emaliami alkidowymi. Ponadto, do minimum ograniczony został mało estetyczny efekt żółknięcia powłoki malarskiej. Skomplikowany technologicznie proces zastąpienia rozpuszczalników wodą sprawił, że emalia Advance Satin 792 marki Benjamin Moore jest produktem ekologicznym, bezpiecznym dla zdrowia domowników i wykonawców. Emalia barwiona jest w innowacyjnym systemie Gennex Platform, bazującym na kolorantach pozbawionych lotnych związków organicznych.

Produkt jest przeznaczony do dekoracji i ochrony uprzednio pomalowanych lub zagruntowanych podłoży drewnianych i metalowych eksponowanych wewnątrz budynków. W szczególności można ją stosować do odnawiania drzwi, mebli, futryn, boazerii, elementów wykończeniowych (np. listew przypodłogowych, balustrad, poręczy, etc.) oraz ścian (np. malowanie lamperii). Emalia charakteryzuje się bardzo dobrą rozlewnością, właściwościami wypełniającymi, tiksotropią (nie spływa z powierzchni pionowych), bardzo dobrą siłą krycia i wysoką wydajnością. Produkt tworzy gładkie, satynowe wykończenie. Pomalowane powierzchnie są odporne na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne. Malowanie emalią jest łatwe i przyjemne, dlatego nie sprawi problemów nawet amatorom, a narzędzia po skończeniu pracy można umyć po prostu ciepłą wodą.

Informacje o produkcie:

- Wydajność: ok. 12 m2/l

- Kolorystyka: ok. 11 000 kolorów

- Cena: od 101 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).

- Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA