Niecodzienne hiszpańskie płytki

Na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii, firma Aparici po raz kolejny pokazała niestandardowe płytki ze swojej nowej kolekcji - niektóre przypominają falowane wiatrem pasy tkaniny, inne mają sześciokątny kształt.

Asortyment płytek Aparici w ofercie Coram Poland (polski dystrybutor asortymentu wyposażenia łazienek) już wkrótce zostanie wzbogacony o nowości prezentowane na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii.

Najbardziej klasyczną propozycją wśród nowych produktów jest płytka Jasper imitująca mozaikę, której cechą charakterystyczną są nieszkliwione "fugi". Płytka w formacie 200x592 mm została poddana procesom: podwójnego wypału i cyfrowego szkliwienia. Oferowana jest w dwóch odcieniach kolorystycznych: crema i terra. Kolekcję uzupełniają dwie dekoracje: mozaikowa listwa o wymiarach 30x592 mm oraz zdobiona bordiura w kolorze starego złota o wymiarach 70x295 mm. Bogata ornamentyka tej ostatniej stanowi doskonałą przeciwwagę dla oszczędnej estetyki płytki bazowej. Płytka podstawowa Jasper kosztuje (netto) ok. 180 zł/m2.

Kolekcję płytek gresowych Novocemento hiszpański producent wzbogacił o piękną dekorację Novocemento Slim Up. Jest to płytka o wymiarach 225x900 mm prasowana w technice slim i szkliwiona cyfrowo. Jej znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne wygięcia, które po ułożeniu dają efekt falowanej wiatrem tkaniny. Dekoracja proponowana jest w czterech wersjach kolorystycznych: kości słoniowej, szarości, brązu oraz czerni. Kosztuje (netto) ok. 250 zł/szt.

Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę, jest minimalistyczna płytka Quantum o wymiarach 251x756 mm, podwójnie wypalana i poddana cyfrowemu szkliwieniu. Płytka dostępna jest w dwóch wersjach: gładkiej i z reliefowymi nacięciami dającymi efekt trójwymiarowości. Wrażenie to podkreślają zaproponowane przez producenta kolory: szary, perłowy i kość słoniowa. Dekoracje z linii Quantum to płytki z fotograficznie oddanym motywem zanurzonych w lodzie puszek z napojami (Cold Decor) i liniowy dekor z kontrapunktem w kształcie ziarna piasku (Sable Decor). Płytka podstawowa z serii Quantum kosztuje (netto) ok. 180 zł/m2 , dekoracja - ok. 250 zł/szt.

Nowością jest także seria Neutral, której bazą jest płytka o wymiarach 297,5x894,6 mm i grubości 7 mm przygotowana na białej paście. Jej cechą charakterystyczną jest unikalna struktura fali oraz mocno błyszcząca powierzchnia. Śnieżnobiała płytka prasowana jest w technice slim i szkliwiona cyfrowo. Kosztuje (netto) ok. 270 zł /m2.

Ostatnią nowością firmy Aparici prezentowaną na tegorocznych targach Cersaie jest płytka G-Stone Hexagonal . Jest to jedyny na rynku sześciokątny gres rektyfikowany o mocnym, wyrazistym kształcie podkreślonym przez format płyty (515,5x515,5 mm). Płytka oferowana jest w trzech odcieniach naturalnego kamienia, w wykończeniu lappato. Kosztuje (netto) ok. 378 zł/ m2.

Więcej o: