Wprowadzamy kolor do łazienki

Łazienka odgrywa coraz większa rolę w naszym codziennym życiu. Kiedyś była jedynie pomieszczeniem służącym utrzymaniu higieny osobistej, dziś coraz częściej staje się prywatną strefą wellness, gdzie odprężamy się i odpoczywamy. Produkty w nowoczesnych i wyrazistych kolorach doskonale wpisują się w ten trend, nadając łazienkom przytulny i indywidualny charakter.

Kolekcje firmy Villeroy & Boch oferują duży wybór modnych kolorów, pozwalając na większą elastyczność w projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Producent świadomie stawia na oryginalne akcenty kolorystyczne i zamierza kontynuować tę tendencję w najbliższych latach.

Impulsywna czerwień: łazienka z charakterem

Projektanci i kreatorzy trendów ciągle poszukują oryginalnych kolorów. W największym światowym systemie kolorów Panton, co roku pojawia się nowy odcień. W 2011 roku zaprezentowano Honeysuckle - dynamiczną kombinację gorącego różu i czerwieni, która jednocześnie zachwyca i pobudza. Impulsywna czerwień od razu stała się modna, także w dziedzinie aranżacji wnętrz. Villeroy & Boch przenosi ten trend do świata łazienek, bazując na ekscytujących odcieniach, plasujących się pomiędzy klasycznym różem, czerwienią, fuksją a purpurą. Firma wprowadziła do oferty kilka niezwykłych produktów, których barwy budzą emocje i czynią łazienkę miejscem niezwykłym. Wanna wolno stojąca La Belle to fascynujący kontrast białego Quarylu z obudową w kolorze Framboise (malinowy). Produkt ten otrzymał już nagrodę Red Dot Design Award i z pewnością skupi na sobie uwagę każdego, kto znajdzie się w naszej łazience. Dla tych, którzy nie lubią aż tak eksperymentować z barwami, alternatywą będzie obudowa w ciemnym kolorze Graphite Noire. Kolejna propozycja firmy Villeroy & Boch to umywalka Loop & Friends w kolorze Cassis - subtelnym odcieniu fioletu.

Doskonałe zestawienie: kolory ziemi i matowe tekstury

Eleganckie kolory ziemi są już standardem w przypadku karoserii samochodów, czy lakierów do paznokci. Villeroy & Boch wprowadza te barwy także do łazienki. Ciemnoszary Terra matt pozwala stworzyć spokojną i przytulną atmosferę. Produkty w tym ciekawym odcieniu znajdziemy w programach meblowych Sentique i Shape . W takim samym kolorze (a także w wersji grafitowy dąb) dostępne są także obudowy United , przeznaczone do różnych modeli wanien. Kolejny modny akcent, na który stawia producent to matowe tekstury. Eleganckie matowe powierzchnie zastosowano nie tylko w przypadku mebli, ale także innych elementów wyposażenia łazienki, takich jak ceramika z purystycznej kolekcji Memento, wykonane z Quarylu brodziki Squaro SuperFlat, czy armatura z serii L'Aura.

Łazienka przyszłości: indywidualizm i różnorodność

Jasne barwy i efektowne powierzchnie - oto nowe oblicze Memento, popularnej kolekcji premium. Nowe meble w kolorze Bright Oak (jasny dąb) wykonane z naturalnego forniru o głębokiej fakturze, tworzą ekscytujący kontrast wizualny i dotykowy ze szklanymi blatami i ceramiką. Pozwala to na niekonwencjonalne i bardzo nowoczesne aranżacje, łączące ekskluzywny design z ciepłą, domową atmosferą. Nieograniczone możliwości w zakresie indywidualnego projektowania łazienek zapewnia kolekcja My Nature . Dzięki systemowi opartemu na magnesach, można w bardzo prosty sposób zmieniać fronty mebli, dostępne w takich kolorach jak kasztan, Sand, Aqua, czy Grey. Indywidualne rozwiązania Villeroy & Boch opierają się także na oryginalnych dekorach. Kolekcja My Nature, zaskakuje innowacyjnym dekorem Castanea, o niepowtarzalnej fakturze. Seria O.novo Style oferuje z kolei trzy nowe dekory w trzech wersjach kolorystycznych - w sumie dziewięć różnych wariantów pozwalających na pełną swobodę w urządzaniu łazienki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.