Szklane drzwi firmy Wiśniowski z podwodnymi inspiracjami

Miłośnicy wodnych stylizacji z powodzeniem odnajdą coś dla siebie w ofercie drzwi całoszklanych firmy Wiśniowski. W bogatej kolekcji różnorodnych wzorów znajdują się modele nawiązujące do świata podwodnej flory i fauny.

Głębiny w zasięgu wzroku

Całoszklane drzwi firmy Wiśniowski z wzorami morskimi pozwolą stworzyć wyjątkowy nastrój w każdym pomieszczeniu. Model DC 014 z motywem ławicy ryb wprowadzi do wnętrza kojącą harmonię morskich głębin. Drzwi DC 015 z intrygującym, głęboko rzeźbionym wzorem konika morskiego nadadzą aranżacji nutkę tajemniczości. Dwa rodzaje szkła pozwolą dobrać wersję najlepiej dopasowaną do funkcji pomieszczenia i indywidualnych koncepcji. Szkło matowe zapewni intymność, natomiast przezroczyste, przepuszczające większą ilość światła pozwoli doświetlić zacienione pomieszczenia. Laminowane bądź hartowane szkło, z którego są wykonane oraz specjalne okucia dają pewność pełnego bezpieczeństwa użytkowania. Szkło bezpieczne jest bardziej wytrzymałe niż zwykłe o tej samej grubości, co minimalizuje ryzyko rozbicia. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, szkło pęka w sposób bezpieczny nie stanowiąc zagrożenia dla domowników. Szyba hartowana ulega spękaniu na drobne kawałki o gładkich krawędziach, chroniąc mieszkańców przed ewentualnym skaleczeniem. Szyba klejona zaś ulega spękaniu nie pozostawiając odrywających się, ostrych odłamków.

Harmonia formy

Ze względu na swój subtelny charakter całoszklane drzwi doskonale prezentują się zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych, awangardowych stylizacjach pomieszczeń. Drzwi nie przytłaczają wnętrza ciężką drewnianą obudową - są wykonane z lekkiej tafli szkła bezpiecznego, szlifowanego na krawędziach. Ościeżnica drzwiowa zbudowana ze stalowych kształtowników o grubości 2 mm, może zostać pomalowana proszkowo na jeden z 11 kolorów: biały, aluminiowy biały, brązowy sepia, brązowy mahoniowy, brązowy czekoladowy, brązowo-szary, szary jasny, szary okienny, zielony miętowy, niebieski gencjanowy oraz ognisty czerwony. Wykończeniem drzwi są okucia Rondo, z łagodnie zaokrągloną lub klasyczną klamką. Łatwość dopasowania do wymiaru każdego otworu drzwiowego zapewniają trzy dostępne szerokości tafli szklanej: 700 mm, 800mm i 900 mm.

Motywy nawiązujące do wodnego świata, to tylko jedna z wielu propozycji wzorów drzwi całoszklanych firmy Wiśniowski. W ofercie znajdują sie zarówno proste geometryczne wzory, jak i motywy plecionek roślinnych w secesyjnym stylu. Do zdobienia szkła wykorzystywane są wszystkie dostępne metody: od piaskowania całej powierzchni lub jej fragmentów, poprzez frezowania, aż do głębokiego rzeźbienia, dzięki któremu uzyskuje się efekt trójwymiarowego obrazu. Innym motywem zdobniczym są wtapiane w powierzchnię szkła kryształki Swarovskiego. Natomiast niezwykle oryginalnym rozwiązaniem jest laminowanie z użyciem materiałów tekstylnych, tapet, a nawet fotografii dostarczonych przez Klienta. W efekcie otrzymujemy niepowtarzalny wzór drzwi. Dodatkowym elementem ozdobnym są klamki i uchwyty, które dobierane są indywidualnie według życzenia Klienta.

Ceny drzwi:

- Drzwi całoszklane DC 015 w rozmiarze 700/2000 i 800/2000 mm (w świetle przejścia po otwarciu skrzydła), cena ok.: 2665 zł + VAT

- Drzwi całoszklane DC 014 w rozmiarze 700/2000 i 800/2000 mm (w świetle przejścia po otwarciu skrzydła), cena ok.: 2010 zł + VAT

Więcej o: