Naturalne korzyści...

Wełna mineralna firmy Knauf Insulation w ECOSE Technology jest produkowana z naturalnie występujących i/lub wtórnych surowców przy wykorzystaniu biotechnologii łączenia włókien, bazującej na naturalnych komponentach, wolnej od formaldehydu, fenolu i akrylu, bez dodatku sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających.

Rozwój zrównoważony

Naturalne spoiwo stosowane w ECOSE? Technology jest nawet o 70% mniej energochłonne niż inne tradycyjne ropopochodne substancje łączce, co przyczynia się do obniżenia wskaźnika GWP (potencjału globalnego ocieplenia) o około 4% a także do obniżenia energii skumulowanej nowej szklanej wełny mineralnej. Nowa wełna mineralna zapewnia obniżoną emisyjność szkodliwych substancji w trakcie procesu produkcyjnego i mniejsze oddziaływanie na środowisko pracy. Przede wszystkim poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których ją zastosowano.

Jakość powietrza wewnętrznego

Wymagania podstawowe Unii Europejskij z zakresu budownictwa ujęte są w Dyrektywie Rady Wspólnot Europejskich w sprawie zbliżenia ustaw i aktów wykonawczych państwa Członkowskich dotyczących wyrobów budowlanych (89/106/EWG) oraz w sześciu dokumentach interpretacyjnych. Jedno z tych wymagań - wymaganie podatkowe nr 3 dotyczy "higieny, zdrowia i środowiska". Definicja wymagania nr 3 stanowi, że "obiekty budowlane muszą być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby nie stanowiły zagrożenia dla higieny lub zdrowia mieszkańców albo sąsiadów, m,.in. w wyniku obecności różnych cząstek i gazów w powietrzu. Spośród wszystkich zagadnień objętych wymaganiem nr 3, szczególne znaczenie dla użytkowników obiektów budowlanych ma jakość powietrza wewnętrznego, która zależy przede wszystkim od obecności w nim różnego rodzaju zanieczyszczeń m.in. różnych składników lotnych. Jednym ze źródeł zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach mogą być wyroby budowlane.

Zastosowanie naturalnej wełny mineralnej nowej generacji firmy Knauf Insulation gwarantuje poprawę jakości powietrza wewnątrz budynków. Wełna mineralna w ECOSE? Technology spełnia najbardziej rygorystyczne normy w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach (M1/RTS - Finlandia, GREENGUARD for Children and School - Stany Zjednoczone, AFSSET - Francja).

Prestiżowy Certyfikat Indoor Air Comfort Gold Standard przyznawany jest przez międzynarodową grupę laboratoriów Eurofins produktom, które spełniają najsurowsze normy dotyczące emisyjności szkodliwych substancj.Wełna mineralna w ECOSE? Technology spełnia najsurowsze normy dotyczące emisji lotnych związków organicznych(VOC), co zadecydowało o przyznaniu jej przez Eurofins pierwszego w historii,prestiżowego certyfikatu Indoor Air Comfort Gold Standard dla wyrobów izolacyjnych z wełny mineralnej. Dzięki wykorzystaniu wolnej od formaldehydu, opartej na naturalnych składnikach technologii,innowacyjne materiały izolacyjne produkowane w ECOSE? Technology są przyjazne dla środowiska naturalnego, a także pozytywnie wpływają na jakość powietrza w budynkach, w których zostały zastosowana

Doskonałe parametry techniczne

Podstawowe parametry techniczne naturalnej wełny mineralnej produkowanej w ECOSE? Technology odpowiadają parametrom standardowych produktów z wełny mineralnej firmy Knauf Insulation a także przewyższają je pod względem trwałości produktu.

Montaż

Izolacja z wełny mineralnej w ECOSE? Technology jest bardzo wygodna w montażu: miła w dotyku, mniej pyląca, bezzapachowa i łatwa w obróbce.

Naturalnie brązowa...

Wena mineralna w ECOSE? Technology wyróżnia się naturalnym wyglądem. W wyniku zastosowania innowacyjnego spoiwa powstaje izolacja o naturalnie brązowym kolorze, bez dodatku sztucznych barwników i substancji rozjaśniających.

Więcej informacji na stronie www.knaufinsulation.pl

Więcej o: