Wełna mineralna nowej generacji spełnia zasady zielonego budownictwa

Dwa lata temu firma Knauf Insulation wprowadziła na rynek innowacyjną wełnę mineralną w ECOSE® Technology. Naturalna wełna mineralna nowej generacji doskonale pasuje do tych nowoczesnych trendów w budownictwie, w których ocena środowiskowa obiektu jest równie ważna jak charakterystyka energetyczna.

Jest to prawdziwy przełom w sposobie myślenia o izolacji. Nie tylko ciepło, cicho i bezpiecznie, ale także przyjaźnie dla środowiska zewnętrznego i użytkowników domu. W trakcie 5 lat prac badawczych udało się stworzyć materiały izolacyjne, które są całkowicie zgodne z założeniami zielonego budownictwa.

Wyraźnie obserwuje się obecnie wzrost "Zielonego Budownictwa" w wielu krajach. Ponadto oszczędność energii, surowców oraz zdrowe powietrze wewnętrzne i stosowanie produktów o niskiej emisji pomaga ocenić budynek jako "zielony". Przykładami takich ocen są systemy: LEED, GDNB, HQE, BREEAM i inne.

Montaż

Izolacja z wełny mineralnej w ECOSE? Technology jest wygodna w montażu: miła w dotyku, mniej pyląca, bezzapachowa i łatwa w obróbce.

Dlaczego IAQ "Jakość powietrza wewnętrznego"?

Według badań amerykańskiej Agencji ochrony środowiska (EPA) stężenie substancji zanieczyszczających powietrze wewnątrz budynków jest od 2 do 5 razy większe niż powietrza zewnętrznego. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można to zanieczyszczenie zmniejszać. Z pewnością istotne jest właściwe wentylowanie pomieszczeń, ale najważniejsze jest unikanie stosowania potencjalnych źródeł zanieczyszczeń.

Według amerykańskich statystyk ludzie spędzają 90% swego czasu w budynkach, z czego około 65% w domu. Co najgorsze, najbardziej wrażliwi na zanieczyszczenia powietrza są ci, którzy przebywają w domu najwięcej : dzieci, kobiety ciężarne, osoby starsze i chorzy. Na co dzień jesteśmy narażeni w budynkach na kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów i pleśni zanieczyszczenia chemiczne wydzielane przez materiały budowlane i wyposażenie wnętrz. Wszystkie te zanieczyszczenia powinniśmy eliminować.

Niska emisja lub jej całkowity brak sprawia, że czujemy się komfortowo, bez podrażnienia lub nieprzyjemnych zapachów i wiedząc, że jesteśmy chronieni przed zagrożeniami dla zdrowia.

- Prestiżowy Certyfikat Indoor Air Comfor! Gold Standard przyznawany jest produktom, które spełniają najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji.

- Wełna mineralna w ECOSE? Technology spełnia najsurowsze normy emisyjne dotyczące lotnych związków organicznych (VOC).

- Wełna mineralna w ECOSE? Technology jest wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu jest przyjazna dla środowiska naturalnego, a także znacząco poprawia jakość powietrza w budynkach, w których została zastosowana.

- Gwarantuje konsumentom pewność poprawy jakości powietrza wewnętrznego.

ECOSE? Technology jest efektem pięciu lat intensywnych prac badawczo-rozwojowych. Wełna mineralna wyprodukowana z jej zastosowaniem jest wolna od formaldehydu, fenoli, związków akrylu, a także sztucznych barwników i substancji rozjaśniających.

Naturalna wełna mineralna nowej generacji w ECOSE? Technology to wielkie osiągnięcie w zakresie zrównoważonego rozwoju w budownictwie. W porównaniu z tradycyjną wełną mineralną nowe produkty nie tylko zapewniają lepszą jakość powietrza wewnętrznego, ale również poprawiają charakterystykę środowiskową budynków, w których są zastosowane.

Czym jest ECOSE? Technology?

ECOSE? Technology to innowacyjna, wolna od formaldehydu biotechnologia

łączenia włókien bazująca na naturalnych komponentach, wykorzystująca odnawialne surowce zamiast ropopochodnych substancji chemicznych. Nowa technologia przyczynia się do obniżenia energii skumulowanej produktu i spełnia wysokie wymagania zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

ECOSE? Technology jest chroniona wieloma patentami na całym świecie.

Zalecane produkty z wełny mineralnej nowej generacji w ECOSE? Technology dla budynku energooszczędnego

DACHY SKOŚNE

ŚCIANKI DZIAŁOWE

ŚCIANY ZEWNĘTRZNE WENTYLOWANE

OGÓLNE ZASTOSOWANIE

Więcej o: