Nowe okna do poddaszy Velux

Nowa generacja okien do poddaszy Velux wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej i wygody ich użytkowania.

Grupa Velux - lider produkcji okien do poddaszy oraz świetlików, wprowadza na rynek nową generację okien dachowych, którą cechują wyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, dostępu światła dziennego oraz komfortu ich użytkowania.

Wyższa efektywność energetyczna i lepszy klimat we wnętrzach

Celem opracowania nowej linii okien było znalezienie odpowiedniej konstrukcji, która zapewniałyby oszczędność energii przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Wraz z wprowadzeniem Velux Thermo Technology nowa generacja okien zyskała lepsze właściwości izolacyjne, obniżając współczynnik izolacyjności dla standardowych okien dachowych U(w) do 1,2. To, w połączeniu z większą powierzchnią szyby, która nie tylko zapewnia do 18% więcej światła , ale również pozyskuje więcej pasywnej energii słonecznej do naszych domów, sprawia, że nowe okna dachowe podnoszą bilans energetyczny i efektywność energetyczną.

Oprócz udoskonalenia okien pod kątem pozyskiwania pasywnej energii cieplnej ze słońca zimą, Velux nadal będzie oferować szeroki wybór szyb oraz akcesoriów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych, aby ograniczyć przegrzewanie pomieszczeń latem i w ciepłych strefach klimatycznych.

Równie ważne dla dobrego klimatu pomieszczeń jest świeże powietrze. W nowej generacji okien do poddaszy Velux wentylacja nadal jest możliwa nawet wtedy, gdy okno jest zamknięte, dzięki klapie wentylacyjnej. Zapewnia ona wyjątkową wydajność i kontrolę dostępu świeżego powietrza, co przekłada się na lepsze samopoczucie mieszkańców i klimat wnętrz.

Kilka nowych, udoskonalonych funkcji oraz zalet produktu

Nowe okna można montować szybciej oraz na dwóch różnych głębokościach w konstrukcji dachu - standardowej lub obniżonej, w której okno zlicowane jest z pokryciem dachowym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego kątownika montażowego. W przypadku montażu obniżonego okno znajduje się 40 mm głębiej w konstrukcji dachu, co oznacza bardziej estetyczny wygląd i przyczynia się do dodatkowych oszczędności energii.

Nowy, całkowicie przeprojektowany dotykowy panel sterowania Velux Integra zapewnia zaawansowany technologicznie, a zarazem przyjazny w obsłudze sposób kontrolowania klimatu pomieszczeń wyposażonych w elektryczne okna dachowe i akcesoria Velux.

Konstrukcja nowej generacji okien dachowych również została ulepszona, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, za sprawą bardziej smukłych profili skrzydła i ościeżnicy nadających oknom elegancki wygląd.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: