Narożne drzwi balkonowe bez słupka

Sokółka Okna i Drzwi S.A. wprowadza nowy model drzwi balkonowych podnoszono - przesuwnych Thermo HS w wersji narożnej. Produkt daje możliwość zastosowania wyjątkowo dużych przeszkleń, a także nieograniczonej wolnej przestrzeni po otwarciu obu skrzydeł. Dodatkowo, drzwi balkonowe Thermo HS posiadają wysokie parametry termoizolacyjne, co jest bardzo istotne przy zastosowaniu tak dużych powierzchni szklanych.

Wolna przestrzeń

Narożne drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne Thermo HS dają możliwość zastosowania bardzo dużego obszaru przeszklenia - dzięki temu wnętrza stają się jaśniejsze, pełne światła słonecznego i optycznie większe. W odróżnieniu od dwóch balkonów zestawionych obok siebie, powierzchnia szklana w narożach nie jest zaburzona słupkiem ani elementem pionowym ościeżnicy. Po otwarciu obu skrzydeł, otrzymujemy ogromną wolną przestrzeń - rozwiązanie w wyjątkowy sposób podkreśla akcenty architektoniczne, a także świetnie łączy wnętrze z ogrodem lub tarasem. Co bardzo istotne, duże przeszklenia nie wpływają negatywnie na poziom ciepła w środku. Odpowiednio dobrana grubość ramy, nowoczesne okucia oraz energooszczędne 3-szybowe pakiety w modelach Thermo HS pozwalają uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi na poziomie Uw=0,9 W/m2K oraz rewelacyjną wodoszczelność na poziomie 600 Pa, podczas gdy standardowy wynik wynosi 150-200 Pa.

Wygodny system użytkowania

Narożne Thermo HS posiadają system podnoszono-przesuwny, w którym podczas otwierania, skrzydło drzwi przesuwa się równolegle względem drugiego, nie ograniczając przestrzeni we wnętrzu. Rozwiązanie to zapewnia wygodne, ciche i lekkie użytkowanie, a niski próg podłogowy stanowi praktycznie płaskie, wynoszące zaledwie 20 mm przejście na zewnątrz, co pozwala na dostosowanie mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Możliwość uzyskania tak dużych przeszkleń wynika z konstrukcji oraz wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji. Rama drewniana drzwi klejona jest warstwowo na grubość o naprzemiennym układzie słojów, co zapewnia bardzo dużą stabilność i wytrzymałość materiału. Ościeżnica Thermo HS ma grubość 188 mm, a skrzydło 8 mm, natomiast maksymalny wymiar drzwi w wersji narożnej może wynosić aż szer. 6 m / szer. 6 m / wys. 2,8 m. Jednym słowem w kwadratowym salonie o powierzchni 36 m2, dwie zewnętrzne ściany mogą być całkowicie oszklone.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: