Wałki malarskie do zadań specjalnych

Przygotowując się do malowania ścian i sufitów, musimy kupić farby i dostosowane do nich narzędzia - najczęściej są to wałki. Dobierajmy je tak, by były dopasowane do rodzaju farby, której chcemy użyć oraz powierzchni, która będzie malowana.

W sklepach pojawia się coraz więcej nowoczesnych i "wyspecjalizowanych" farb, dostosowują się do tego także producenci narzędzi malarskich. W wiosennej ofercie marki Globall znalazły się dwa nowe wałki - niechlapiący oraz przeznaczony do farb jednokrotnego krycia.

Precyzja w czystej postaci

Wałek niechlapiący marki Globall został stworzony z myślą o farbach emulsyjnych oraz lateksowych, a także do lakierów na bazie wody, lazurów i bejc. Poszycie wałka zostało wykonane z mikrofibry (włókna z cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych). Dzięki któremu chłonie rzadkie emulsje w optymalnej ilości, co pozwala uniknąć zachlapań oraz zacieków na malowanej powierzchni. Eliminuje też drobne zabrudzenia podłogi, które zazwyczaj towarzyszą malowaniu wnętrz.

Wystarczy jeden raz

W ofercie firmy pojawił się również wałek do farb jednokrotnego krycia. Można wykorzystać go do nakładania farb emulsyjnych oraz lateksowych, jak również farb silikonowych (które często wykorzystywane są do malowania elewacji).

Poszycie tego wałka zostało wykonane z poliamidu - materiału charakteryzującego się dużą wytrzymałością i wysoką odpornością na ścieranie. Może więc być używany do malowania powierzchni o nierównej fakturze, bez obawy, że ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA