Wyciąg sufitowy Miele DA 2900

Nie rzuca się w oczy, pracuje dyskretnie, po cichu i skutecznie. Trudno wyobrazić sobie bez niego nowoczesną kuchnię, zwłaszcza tą połączoną z salonem - oto nowy wyciąg sufitowy firmy Miele DA 2900.

Dla osób, które zdecydowały się na modne połączenie przestrzeni salonu z kuchnią, bardzo istotnym zagadnieniem jest odpowiednie odprowadzanie zapachów, które towarzyszą nam podczas gotowania. Efektywny wyciąg to podstawa sukcesu, kwestią otwartą pozostaje jednak jego wygląd - choć oferta urządzeń jest bardzo bogata, są wśród nas miłośnicy prostych, minimalistycznych przestrzeni, w których elementy wyposażenia kuchni powinny pozostawać w maksymalnym ukryciu. Dla nich właśnie atrakcyjnym rozwiązaniem będzie najnowszy wyciąg do montażu w suficie Miele DA 2900 , który nie ogranicza przestrzeni, a swoim eleganckim wyglądem dopasowuje się do wystroju kuchni. Jego mocne strony to także dobra funkcjonalność oraz oszczędność energii.

Wyciąg DA 2900 wyposażony został w nowoczesne panele dekoracyjne , które dają mu elegancki, purystyczny wygląd. Zastosowanie 4 paneli zamiast popularnej formy w postaci jednego panelu sprawia, że na powierzchni odkłada się znacznie mniej tłustych osadów. Strumień powietrza zasysany równomiernie na brzegach paneli przeciwdziała powstawaniu osadu. Zarówno dekoracyjne panele ze szkła lub stali, jak i filtry tłuszczowe można w łatwy sposób wyjąć i bez obaw umyć w zmywarce.

Warunkiem zachowania komfortowego klimatu w kuchni oraz braku uciążliwych zapachów powstających w trakcie gotowania jest włączenie wyciągu oraz wybór odpowiedniego poziomu mocy. Nie zawsze jednak pamiętamy o tej czynności. Z pomocą przychodzi nam wyjątkowy system komunikacji pomiędzy wyciągiem a płytą grzewczą Con@ctivity . Informacje pochodzące z płyty grzewczej przekazywane są do elektronicznego odbiornika w wyciągu, który automatycznie go uruchamia, a poza tym ustawia oświetlenie oraz dobiera odpowiedni poziom mocy. Con@ctivity czuwa również nad pracą wyciągu po wyłączeniu płyty grzewczej, dzięki czemu usuwa resztki oparów po zakończonym właśnie gotowaniu. System zapewnia automatyczną komunikację pomiędzy wyciągiem i płytą. W każdym momencie jednak możemy manualnie zmienić ustawienia wyciągu przy pomocy wygodnego sterowania radiowego.

Ochrona środowiska jest w firmie Miele jednym z priorytetów, dlatego już od wielu lat produkuje urządzenia o bardzo niskich wskaźnikach zużycia energii. Wyciąg DA 2900 jest jednym z nich - zużywa do 70 % mniej energii od standardowych wyciągów. Zastosowany został w nim silnik zasilany prądem stałym, który zapewnia mniejsze zużycie prądu w porównaniu ze standardowym silnikiem. Jego dodatkową zaletą jest niezwykle cicha praca wyciągu przy zachowaniu wysokiej wydajności.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.