"Eko" drewno do wykończenia domu

FSC to międzynarodowa organizacja promująca odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Jako główną zasadę wprowadziła oznakowanie logiem FSC produktów pochodzących z certyfikowanych obszarów leśnych, które spełniają standardy uzgodnione przez członków organizacji.

Jedna dorosła sosna "produkuje" tlen niezbędny do życia trzech osób! Dlatego przy wyborze produktów z drewna zwróćmy uwagę, czy posiadają one certyfikat Forest Stewardship Council (FSC) - międzynarodowej organizacji , która wspiera inicjatywy zapobiegające degradacji lasów i ich rabunkowej eksploatacji oraz przyczynia się do racjonalnego i ekologicznego zarządzania zasobami leśnymi. Alternatywą dla drzwi, parkietów, mebli itp. wytwarzanych z litych desek są te, produkowane z bardzo wytrzymałych desek klejonych (powstałych z prasowanych warstw drewna oraz panele i płyty wytwarzane z surowca odnawialnego - przetworzonych prasowanych włókien drzewnych połączonych klejami. Jeśli chcemy być "eko", zainteresujmy się również tapetami papierowymi - obecnie na topie! - powstałymi z recyklingu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: