Elektroniczna bateria wannowa, czyli kąpiel futurysty

Nie ma odprężającej kąpieli w wannie bez ciepłej wody - o takiej temperaturze, jaką lubimy najbardziej i przyjemnego masażu pod prysznicem. Elektroniczna bateria wannowa pozwala bardzo precyzyjnie sterować ilością wody, jej temperaturą oraz siłą strumienia.

Zestaw elektronicznej armatury Comfort Select jest jednym z najciekawszych innowacyjnych rozwiązań firmy Kaldewei. Głównym elementem baterii jest dotykowy elektroniczny panel sterujący w zintegrowany sposób zamykaniem i otwieraniem odpływu, funkcją napełniania wanny, a także włączaniem prysznica.

Panel do regulacji

Dzięki panelowi Comfort Select wlewający się do środka strumień wody może mieć ściśle zaprogramowaną temperaturę o maksymalnej wartości do 43°C (jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, choć w szczególnych warunkach można ją podwyższyć do 50°C). Zaletą systemu jest to, że w trakcie napełniania wanny można płynnie regulować temperaturę wody z dokładnością do 0,5°C.

Bateria pozwala też na pełną regulację intensywności strumienia wody wpływającej do wanny. A system odpływowy ma specjalną funkcję płynnego, kontrolowanego napełniania. W wersji bez zintegrowanego napełniania może współpracować ze standardową wylewką zamontowaną w ścianie lub w rancie wanny.

Prysznic w zasięgu ręki

Uzupełnieniem systemu armatury Kaldewei Comfort Select jest wygodny, elektronicznie sterowany prysznic wbudowany w wannę. Jego wąż może być chowany w rancie lub też przymocowany z boku wanny za pomocą specjalnego uchwytu. Sama słuchawka prysznica jest indywidualnie dobierana do stylistyki pozostałej armatury zamontowanej w łazience.

Pieśń przyszłości

System Comfort Select to pierwszy produkt z grupy armatury elektronicznej z logiem firma Kaldewei (montowanydo stalowych wanien z linii Avantgarde oraz Ambiente). Elektroniczna bateria zapewne się nie rozpowszechni, bo jest przeznaczona dla bardzo zamożnego klienta - za system Comfort Select trzeba zapłacić od 8 068 zł netto. Warto jednak przyglądać się takim innowacyjnym rozwiązaniom, bo coraz szybciej trafiają "pod strzechy".

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA