Mały, ale własny - 61-metrowy dom

Wielu z nas marzy o własnym domu. Nie zawsze może to być wielkopowierzchniowa rezydencja. Kameralny, 61-metrowy dom ART. 60 Classic firmy ArtHauss wyróżnia się stylistyką, zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań budowlanych oraz przystępną ceną - 132 000 zł brutto.

Dom ART. 60 Classic stanowi niezwykle opłacalną alternatywę dla tradycyjnych mieszkań. W cenie 132 000 zł brutto firma ArtHauss zapewnia projekt domu oraz jego wykonanie, a dokładnie:

- fundamenty,

- stolarka drzwiowa i okienna (U=1,1) w okleinie drewnopodobnej firmy Stollar lub Stolbud,

- instalacja wodno-kanalizacyjna,

- instalacja elektryczna,

- instalacja c.o. (ogrzewanie podłogowe),

- instalacja wentylacyjna + rekuperator renomowanej firmy Dospel,

- instalacja solarna + kolektory dachowe (2 szt.) firmy Hewalex,

- instalacja rynnowa,

- instalacja odgromowa,

- elewacja zewnętrzna (drewniana, świerk skandynawski),

- projekt domu (wyrysowanie domu w działkę),

- nadzór nad budową (kierownik budowy).

Wygląd zewnętrzny domu

Projekt domu ART. 60 Classic wyróżnia się oryginalnością i precyzją dobranych szczegółów. Uwagę zwracają przede wszystkim harmonijnie dobrane materiały wykończeniowe. Utrzymany w kremowej tonacji ozdobny tynk kontrastuje z wyrazistymi fragmentami drewnianej elewacji pokrywającej górną część budynku. Choć wykończenie elewacji nawiązuje do klasycznej stylistyki, efektowne dodatki w postaci dużych okien, naturalnych materiałów oraz reprezentacyjnego drewnianego tarasu nadają całości nowoczesny i bliski aktualnym trendom architektonicznym wygląd. Prostą, tradycyjną kompozycję domu urozmaica ciemny, dwuspadowy dach oraz wyraźnie odznaczająca się w bryle domu klatka schodowa. Odpowiednio wyważone proporcje sprawiają, że budynek, pomimo swoich 61 metrów powierzchni użytkowej prezentuje się okazale.

Rozplanowanie pomieszczeń

Układ wnętrza ART. 60 Classic jest bardzo funkcjonalny. Na 36-metrowym parterze znajduje się ustawna kuchnia z jadalnią otwartą na przestronny, 17-metrowy salon. Dla wygody mieszkańców w domu przewidziano dwie osobno wydzielone toalety, z których mniejsza ulokowana jest w pobliżu kotłowni. Elementem łączącym parter i poddasze użytkowe jest klatka schodowa ze stylowymi kręconymi schodami. Na piętrze znajdują się trzy przestronne pokoje oraz wygodna łazienka. Istotnym elementem aranżacji domu jest także atrakcyjny drewniany taras, na którym zwłaszcza latem domownicy będą mogli rozkoszować się pięknem przyrody i sprzyjającą pogodą.

Ekonomiczne zalety ART. 60 Classic

Mówi się, że mniejszy dom to także mniejsze koszty eksploatacyjne. W przypadku ART. 60 Classic oszczędności te warunkują przede wszystkim wdrożone już na etapie projektu innowacyjne rozwiązania i technologie charakterystyczne dla budownictwa pasywnego. Zapewniają one mniejsze zużycie energii nawet o 80% w stosunku do domów budowanych tradycyjną metodą. Ponadto za sprawą, opatentowanej przez firmę ArtHauss, stalowej, ocynkowanej konstrukcji, dom cechuje niezwykła wytrzymałość i odporność na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Istotny wpływ na ograniczenie utraty energii ma zastosowanie w projekcie domu stolarki okiennej i drzwiowej, opartej na systemie profili PCW, dzięki którym budynek zyskuje dobre parametry izolacyjne, a jego przegrody zewnętrzne posiadają obniżoną przenikalność cieplną (U=0,16 W/m2K). W odciążeniu domowego budżetu z pewnością pomogą takie instalacje energooszczędne jak, wentylacja z rekuperacją, instalacja solarna oraz kolektory słoneczne. Wykorzystując darmową odnawialną energie rozwiązania te pomagają odpowiedzialnie i oszczędnie prowadzić gospodarstwo domowe.

Solidność wykonania oraz wieloletnie doświadczenie producenta ART. 60 Classic pozwoliły stworzyć poruszający stylistyką i funkcjonalnością projekt. Optymalny metraż, atrakcyjna cena oraz nowoczesne, energooszczędne rozwiązania instalacyjne sprawiają, że najnowszy dom z oferty firmy Arthauss to doskonała propozycja dla osób, które od dawna marzyły o własnym domu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: