Lakier do podłóg z aplikatorem

Pierwsze skojarzenia z lakierowaniem to 3 dni malowania przez parkieciarza i opary rozpuszczalnika unoszące się w mieszkaniu przez kolejny tydzień. Teraz proces ten można sobie ułatwić i samemu polakierować parkiet zaledwie w 1 dzień!

Pomimo rosnącej popularności oleju do drewna, lakier wciąż króluje na parkietach w polskich domach. W przeciwieństwie do oleju, nadaje się do każdego rodzaju drewna, w tym miękkiego, typu sosna, świerk, wierzba, topola. Tworząc mocną warstwę wierzchnią, zabezpiecza je przed wnikaniem wody, zabrudzeniami, zarysowaniami i ścieraniem. Dzięki temu lakierowany parkiet dłużej cieszy oczy w nienaruszonym stanie niż podłoga olejowana, która jest mniej trwała i bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne.

Sposób na drażniący zapach

Lakierowanie z pewnością wiąże się z dużym przedsięwzięciem - od wynoszenia mebli przez cyklinowanie po tydzień wietrzenia mieszkania. O ile dwóch pierwszych etapów nie uda się w żaden sposób pominąć, o tyle nie musimy się męczyć z długo unoszącym się drażniącym zapachem rozpuszczalnika w domu. Problem ten możemy wyeliminować poprzez użycie lakieru na bazie wody.

Preparaty wodne są coraz bardziej powszechne i wszystko wskazuje na to, że rynek preparatów do ochrony i dekoracji drewna zmierzał będzie w kierunku stopniowej eliminacji produktów rozpuszczalnikowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są one tak samo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak tradycyjne preparaty na bazie benzyny. Dodatkowo za wodnymi rozwiązaniami przemawiają brak nieprzyjemnego zapachu i szybkie schnięcie (powierzchnia jest sucha w dotyku po ok. 2h), które sprawiają, że 3 warstwy lakieru położyć można zaledwie w ciągu jednego dnia.

Takim preparatem jest Altax Lakier do podłóg TWARDY JAK DIAMENT Przeznaczony jest do zabezpieczania często uczęszczanych powierzchni poziomych: drewnianych podłóg, parkietów, schodów. Lakier występuje w wersji bezbarwnej (połysk i półmat), a także w nie dostępnych do tej pory na polskim rynku w wersjach kolorystycznych (półmat): bielony, dąb, brąz i palisander. Pozwala uzyskać zmianę koloru drewna już po nałożeniu 1 warstwy preparatu.

Łatwa aplikacja

Rzadko kiedy decydujemy się na malowanie parkietu samodzielnie - wymaga to dużej precyzji, aby otrzymana powłoka była idealnie gładka i pozbawiona smug.

Tak rzeczywiście dzieje się, kiedy do lakierowania użyjemy pędzla lub wałka. Wówczas potrzebne jest duże doświadczenie w malowaniu tego typu powierzchni, aby osiągnięty efekt był idealny. Ponadto pamiętajmy, że wałek nie sprawdzi się w przypadku wersji kolorystycznych lakieru, które od niedawna obecne są na polskim rynku, gdyż nie rozprowadzą równo pigmentów. W takim wypadku warto użyć aplikatora specjalnie dedykowanego do malowania lakierem.

Do preparatu Altax Lakier do podłóg dołączony jest aplikator ZRÓB-TO-SAM z długą rączką, która umożliwia lakierowanie w pozycji stojącej. Gąbka ze specjalnymi włoskami umożliwia nanoszenie więcej lakieru niż tradycyjny pędzel, co pozwala na długie, jednolite pociągnięcia i rozprowadzenia lakieru na dużej powierzchni.

Za jego pomocą równomiernie nakładana jest optymalna ilość lakieru - nie ma więc zagrożenia, że warstwy będą zbyt grube. Jedno pociągnięcie wystarcza na rozprowadzenie lakieru na dużej powierzchni, dzięki czemu maluje się naprawdę szybko. Dodatkowo regulowana podstawa aplikatora sięga do listew przypodłogowych, co całkowicie eliminuje użycie pędzla.

Wszystko to sprawia, że za pomocą aplikatora możemy polakierować nasz parkiet z łatwością samemu. Dodatkowym udogodnieniem jest długa rączka, która umożliwia pracę w pozycji stojącej - koniec zatem z malowaniem na kolanach!

Nakładanie - wskazówki

Niezależnie od użytego narzędzia, nakładamy 2-3 warstwy preparatu. Lakier najlepiej nakładać w temperaturze minimum +5, maksimum +20 st. C. Gdy jest za zimno, preparat schnie zbyt wolno, natomiast gdy jest zbyt ciepło wysycha za szybko, co może powodować efekt zakładek na krawędziach łączenia poszczególnych warstw, zwłaszcza w przypadku wersji kolorystycznych.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.