Wygodne i oszczędne termostaty grzejnikowe

W skład nowoczesnej serii living by Danfoss wchodzą między innymi elektroniczne termostaty living eco oraz system bezprzewodowego regulowania temperatury w całym domu Danfoss Link. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie jakość, wygodę oraz oszczędność energii.

Komfort

Living eco to najmniejszy elektroniczny termostat grzejnikowy na rynku, który można zaprogramować według indywidualnych potrzeb lub wybrać jeden z dwóch fabrycznie zainstalowanych programów, dostosowanych do najczęściej spotykanego trybu życia. Został on zaprojektowany przede wszystkim z myślą o komforcie użytkownika oraz o zwiększeniu oszczędności energii. Kontrola temperatury możliwa jest za pomocą wyświetlacza LCD znajdującego się na głowicy.

Danfoss Link został stworzony, by bezprzewodowo łączyć wszystkie elementy systemu ogrzewania, a jednocześnie dać możliwość indywidualnego dostosowywania temperatury. Dzięki technologii Z-Wave można regulować jej wysokość w każdym pomieszczeniu z jednego miejsca w budynku. System składa się z panelu centralnego, który kontroluje termostaty grzejnikowe, a nawet bezprzewodowe przekaźniki elektryczne w całym domu. Kolorowy wyświetlacz i intuicyjne menu zapewniają łatwość użytkowania i pozwalają w prosty sposób zaplanować harmonogram ogrzewania. Temperatura może być również zmieniona za pośrednictwem termostatu elektronicznego, który następnie wysyła sygnał do Danfoss Link oraz synchronizuje wszystkie termostaty we wszystkich pomieszczeniach.

Ekonomia na pierwszym miejscu

Nowoczesna technologia, jaka została użyta przy tworzeniu tych produktów pozwala oszczędzać koszty ogrzewania. Ma to między innymi związek z możliwością regulacji temperatury z dokładnością do 0,5°C. Ponadto dzięki na przykład trybowi wakacyjnemu można podczas nieobecności w domu zaprogramować niższa temperaturę. Dodatkowo funkcja otwartego okna sprawia, że mechanizm wyłącza ogrzewanie, gdy termostat wykryje znaczący spadek temperatury, charakterystyczny dla wietrzenia pomieszczeń. Wszystkie te czynniki sprawiają, że możemy zaoszczędzić 23% energii, gdy zastąpimy stare termostaty nowymi, elektronicznymi, a przy wymianie zaworów ręcznych, oszczędności mogą osiągnąć poziom 46%.

Nowoczesny design

To co również łączy wszystkie produkty tej serii, to nowoczesne i eleganckie wzornictwo. Zarówno termostaty, jak i panel sterujący dzięki swojej prostocie z łatwością wkomponowują się w każde wnętrze.

www.living.danfoss.pl

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.