Dachy Ruukki na targach w Finlandii

Targi Mieszkaniowe, które odbyły się w tym roku w Tampere w Finlandii trwały od 13 lipca do 12 sierpnia. Co roku jest to dobre miejsce, by przyjrzeć się wszystkim najnowszym trendom w budownictwie mieszkaniowym.

W przeciwieństwie do polskich Targów Budowlanych Budma (trwających jedynie cztery dni w styczniu), w Finlandii prezentowane są nie same materiały do budowy domu, lecz gotowe do zamieszkania domy, otwarte dla publiczności. W praktyczny sposób można się więc zapoznać się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w budownictwie skandynawskim. W ten sposób promowane są materiały sprzyjające energooszczędnej budowie domów i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna.

Jedną z firm, których produkty zostały użyte przy wznoszeniu domów, była firma Ruukki. Pokrycie z blachy płaskiej Ruukki Classic zostało ułożone na 12 domach. Blacha na rąbek stojący Classic po ułożeniu przypomina tradycyjne pokrycia dachowe łączone na rąbek stojący. To, co wyróżnia ten model dachu, to wyprofilowanie przedniej krawędzi arkusza blachy, jak również ukryte łączniki, nadające dachowi elegancki wygląd oraz 20 lat gwarancji estetycznej i 50 lat gwarancji technicznej na produkt. Taki materiał doskonale sprawdzi się zarówno na dachach domów nowych, jak i remontowanych.

Głównym tematem tegorocznych Targów Mieszkaniowych, były nowoczesne miasta-ogrody. Wykorzystując efektywne ekologicznie rozwiązania i nowe technologie, wolno stojące, bliźniacze i szeregowe domy, a także bloki mieszkaniowe, stanowią wizytówkę współczesnej architektury. Na targach pokazywane są zarówno unikalne projekty domów, jak i ich prefabrykowane modele. Wystawa prezentuje domy o niskim, pasywnym, a nawet zerowym zużyciu energii, które do ogrzewania i produkcji prądu wykorzystują odnawialne źródła energii.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.